Brodawki / Kurzajki

Kurzajki (brodawki łojotokowe) pojawiają się na stopach w wyniku działania niektórych typów wirusa HPV (brodawczaka ludzkiego). Kurzajka wygląda jak niewielki jasny pryszcz, często z małymi czarnymi kropeczkami pośrodku. Profilaktyka: Zarażenie kurzajką jest bardziej prawdopodobne w przypadku, gdy skóra jest wilgotna lub pęknięta. Mokre, szorstkie nawierzchnie, często spotykane na basenie lub na siłowni, zwiększają szanse zakażenia wirusem HPV. Noszenie klapek i pływanie w skarpetach przeciwkurzajkowych zmniejsza prawdopodobieństwo infekcji. Korzystny wpływ ma także utrzymywanie stóp w czystości i suchości. Objawy: Kurzajki to rodzaj brodawek, które tworzą się po zakażeniu stopy określonym rodzajem wirusa. Zakażenie powstaje bezpośrednio, w przypadku kontaktu stopy ze stopą drugiej osoby zakażonej wirusem, lub pośrednio, gdy dochodzi do kontaktu z komórkami skóry pozostałymi na nawierzchni, z którą stopa ma kontakt - często ma to miejsce na podłodze w szatni basenowej lub siłowni. Kurzajki wyglądają jak jasne, niewielkie pryszcze. W miarę ich rozwoju, zaczynają przypominać kształtem miniaturowe kalafiory, często z małymi kropeczkami pośrodku. W przypadku, gdy tworzą się na pięcie lub poduszce stopy, w wyniku nacisku masy ciała zostają spłaszczone i wepchnięte do środka, sprawiając tym samym ból przy chodzeniu. Czasem zlewają się w małe skupiska i tworzą kurzajkę mozaikową.

Brodawki / Kurzajki

Aktywne filtry

19,50 zł

Brodacid płyn 10g

Mieszanina kwasu salicylowego i mlekowego działa keratolitycznie na komórki naskórka, zarażone wirusem papilloma. Dodatek dimetylosulfotlenku powoduje zwiększone przenikanie składników aktywnych w głąb tkanki. Zastosowanie podłoża w formie lakieru umożliwia bardzo dokładne nałożenie preparatu, wyłącznie w miejsce zmian chorobowych.

Free Shipping
19,50 zł
Availability: W magazynie
  • Nowy
55,50 zł

Fibro Control Leczenie włókniaków skóry 1op.

Fibrocontrol to wyrób do samodzielnego użycia w celu łatwego, bezpiecznego i bezbolesnego usuwania włókniaków na szyi, pod pachami i obszarze pod piersiami. Efekt widoczny już po 6 dniach. Wyrób przeznaczony jest dla osób dorosłych.

Free Shipping
55,50 zł
Availability: W magazynie
37,90 zł

SolphaDermol roztwór 2 ml

SolphaDermol wyrób medyczny stosowany do usuwania wykwitów skórnych mięczaka zakaźnego.Free Shipping
37,90 zł
Availability: W magazynie
63,60 zł

Undofen Krioterapia kurzajki / brodawki 50 ml ( 12 aplikacji )

Wartner Krioterapia, metoda oparta na zamrażaniu w ciekłym azocie. Zabieg jest szybki, bezpieczny i do wykonania w domu. Usuwa brodawki, zamrażając je do korzenia, co w rezultacie powoduje odpadnięcie kurzajek w ciągu dwóch tygodni od zabiegu.

Free Shipping
63,60 zł
Availability: W magazynie