Nici dentystyczne

Nić dentystyczna jest używana w celu usuwania resztek pożywienia oraz płytki nazębnej z powierzchni zębów. Nić umieszcza się w przestrzeni między zębami a następnie przesuwa po powierzchni zębów aż od ich nasady (tj. dziąseł). Ruch taki powtarza się 3-4 razy dla każdej czyszczonej powierzchni. Należy wykonywać tylko ruchy góra-dół, gdzie oba końce nici pociągane są równocześnie przez obie ręce. Nie wolno natomiast wykonywać ruchów prawo-lewo czy też przód-tył (podobnych do przeciągania smyczka po strunach skrzypiec), w których końce nici pociągane są na przemian przez prawą i lewą dłoń, ponieważ nieprawidłowe wykonywanie ruchów może spowodować uszkodzenie dziąsła.

Nici dentystyczne

Aktywne filtry

14,50 zł

Elmex Nici do zębów niewoskowane miętowe 50m

Niewoskowana nić do zębów elmex. Wykonana jest z monowłókna, które się nie strzępi. Nić jest niewoskowana, dzięki czemu łatwo wprowadza się w przestrzenie międzyzębowe. Posiada przyjemny miętowy smak. Długość 50 m.

Free Shipping
14,50 zł
Availability: W magazynie
14,50 zł

Elmex Nici do zębów woskowane miętowe 50m

Woskowana nić do zębów elmex. Wykonana jest z monowłókna, które się nie strzępi. Nić jest woskowana, dzięki czemu łatwo wprowadza się w przestrzenie międzyzębowe. Posiada przyjemny miętowy smak. Długość 50 m.

Free Shipping
14,50 zł
Availability: W magazynie
Gum Ortho nić dentystyczna 1szt.
  • Nowy
21,90 zł

Gum Ortho nić dentystyczna 1szt.

Nić GUM ORTHO ma cienką, sztywną przewleczkę, dzięki czemu można ją łatwo wprowadzić pod aparat. Chroni jamę ustną przed problemami poprzez usuwanie płytki nazębnej i cząstek pokarmu z ważnych, ale trudnodostępnych obszarów. Jest to idealne rozwiązanie w przypadku aparatów ortodontycznych, mostów i / lub szerokich przestrzeni między zębami

Free Shipping
21,90 zł
Availability: W magazynie
Gum Ortho wosk 1op.
  • Nowy
14,90 zł

Gum Ortho wosk 1op.

Wosk GUM ORTHO jest wyrobem medycznym klasy I, który chroni tkanki błony śluzowej jamy ustnej przed zmianami chorobowymi i łagodzi podrażnienia wywołane przez aparaty ortodontyczne.

Free Shipping
14,90 zł
Availability: Zapytaj o dostępność.