Omega 3 , 6 , 9

Omega-3 wpływają korzystnie na prawidłową pracę układu nerwowego. Są istotnym składnikiem budulcowym komórek nerwowych i białej masy mózgu, uczestniczą w procesie mielinizacji włókien nerwowych. Kwasy omega-3 stanowią istotny element profilaktyki chorób serca i układu krwionośnego. Dieta bogata w nie obniża ryzyko chorób układu krążenia. Kwasy te wpływają na obniżenie poziomu trójglicerydów i cholesterolu poprzez hamowanie syntezy lipoprotein o niskiej gęstości i trójglicerydów w wątrobie. Wykazują zdolność hamowania agregacji płytek krwi dzięki czemu zapobiegają powstawaniu zakrzepów naczyniowych. Wpływają korzystnie na utrzymanie prawidłowego ciśnienia krwi. Omega-6 stanowią ważny budulec strukturalny błon komórkowych odpowiadając za ich prawidłową budowę i czynności. Wraz z pozostałymi nienasyconymi kwasami z rodziny omega-3 i -9 regulują ich przepuszczalność, transport metabolitów oraz przekazywanie sygnałów między komórkami. Kwasy omega-6 wpływają korzystnie na prawidłowy stan naszej skóry, włosów i paznokci. Biorą udział w powstawaniu niezbędnych elementów skóry – ceramidów będących naturalnym składnikiem "spoiwa" wypełniającego przestrzenie pomiędzy komórkami, zapewniającego jej elastyczność i tworzenie warstwy rogowej naskórka. Są istotnym składnikiem sebum, poprawiają barierę lipidową naskórka, chroniąc skórę przed utratą wody. Omega 9 - kwasy te są głównym składnikiem oliwy z oliwek. Stanowią podstawowy element korzystnej dla naszego serca diety śródziemnomorskiej i wraz z NNKT odgrywają istotną rolę w profilaktyce przeciwmiażdżycowej. Wpływają na obniżenie poziomu cholesterolu całkowitego frakcji LDL (tzw. „złego cholesterolu”) podwyższając jednocześnie poziom frakcji HDL (tzw. .dobry cholesterol.), nie wpływając przy tym na poziom trójglicerydów (TG)

Omega 3 , 6 , 9

Aktywne filtry

21,90 zł

Omega 3 kapsułki 60 kaps.

OMEGA 3 – Suplement diety zawierający kwasy tłuszczowe omega-3 w postaci kapsułek miękkich.

Wysokogatunkowy olej z ryb zimnowodnych, mianowany na 35% zawartość kwasów tłuszczowych omega-3 (DHA, EPA i inne), uzupełniający dietę w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT) omega-3.


Free Shipping
21,90 zł
Availability: Zapytaj o dostępność.
39,00 zł

Acti Vita-miner Prenatal + DHA 2 (Vita-miner Prenatal + DHA 2) 30 tabletek + 30 kapsułek 60 szt.

Suplement diety Vita-miner Prenatal DHA to preparat uzupełniający dietę kobiet w ciąży i karmiących piersią w witaminy i składniki mineralne oraz wielonienasycone kwasy tłuszczowe z grupy omega-3. Produkt został opracowany z myślą o kobietach planujących ciążę, będące w ciąży oraz kobietach karmiących piersią.

Free Shipping
39,00 zł
Availability: W magazynie
25,50 zł

AdCort kapsułki 30kaps.

AdCort jest nowoczesnym, wieloskładnikowym preparatem, którego składniki pomagają w utrzymaniu: 
- prawidłowego stanu błon śluzowych (w tym błon śluzowych w płucach)
- zdrowia skóry (witamina A) oraz
- zdrowych kości (witaminy D i K).


Free Shipping
25,50 zł
Availability: Obecnie brak na stanie