Niemowlęta

Niemowlę, okres niemowlęcy – dziecko od urodzenia do końca pierwszego roku życia. Wyodrębnienie to w psychologii rozwojowej dokonywane ze względu na szczególną wagę rozwoju małego dziecka w tym okresie. Wyodrębnienie okresu niemowlęctwa jest ważne także z uwagi na mnogość i intensywność przemian zachodzących w organizmie dziecka w tym czasie. Pierwszy miesiąc życia dziecka jest okresem noworodkowym. Termin ten obejmuje okres od urodzenia (noworodek) do momentu kiedy potrafi ono samodzielnie utrzymać postawę pionową (pionizacja). Okres ten trwa około 12 miesięcy. W okresie tym następuje intensywny rozwój fizyczny, umysłowy oraz psychiczny. Niemowlę odżywiane jest naturalnym pokarmem matki (do 6. miesiąca życia). Według najnowszych standardów karmione powinno być na żądanie. Po 6. miesiącu wprowadzane są do karmienia niemowlęcia pokarmy obce, początkowo papki, następnie pokarmy stałe. Około 2. - 3. miesiąca niemowlę zaczyna wydawać pierwsze nieartykułowane dźwięki - jest to tzw. głużenie, potrafi także ruszać głową na boki, położony na brzuchu unosi wysoko głowę, a uśmiech dziecka staje się coraz bardziej świadomy. Około 6 miesiąca zaczyna dźwięki formułować bardziej świadomie (tzw. gaworzenie), z pozycji na plecach trzymany za rączki podciąga się do siedzenia, chwyta wszystko co jest w jego zasięgu i posługuje się już obiema rękoma. Około 7 miesiąca pojawiają się zęby mleczne, niemowlę wydaje dźwięki sylabowe powtarzając te same sylaby, rozpoznaje usłyszane słowa i kojarzy je z przedmiotami, a także reaguje na swoje imię. W pierwszym okresie niemowlę przesypia większość dnia, przerywając sen jedynie na karmienie, stopniowo zmniejszając długość snu do 12. godzin w nocy i paru godzin w ciągu dnia.

Niemowlęta

Aktywne filtry

17,00 zł

APO D3 krople 400 j.m.10 ml

Apo D3 krople 400 j.m to dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego.

Free Shipping
17,00 zł
Availability: W magazynie
32,50 zł

Biaron Baby 12+ kapsułki twist-off 30 kaps.

Biaron Baby 12 m+ twist-off to suplement diety wspomagający prawidłowe funkcjonowanie mięśni, zawierający w swoim składzie substancje takie jak witamina D, oraz DHA. Preparat przeznaczony dla dzieci powyżej 12. miesiąca życia, a także dla osób dorosłych, kobiet w ciąży i karmiących piersią

Free Shipping
32,50 zł
Availability: Zapytaj o dostępność.
32,50 zł

Biaron Baby 24m+ kapsułki twist-off 30 kaps.

BIOARON BABY 24m+ to preparat w postaci kapsułek twist-off od 6. miesiąca życia, który dostarcza dzieciom kwasów tłuszczowych Omega-3 i witaminy D, co wspomaga wzrost i rozwój młodego organizmu.

Free Shipping
32,50 zł
Availability: Obecnie brak na stanie
36,50 zł

Biaron Baby 6m+ kapsułki twist-off 30 kaps.

Biaron Baby 6 m+ jest dietetycznym środkiem spożywczym specjalnego przeznaczenia medycznego zalecanym w celu uzupełnienia w organizmie poziomu kwasów Omega-3 i witaminy D.

Free Shipping
36,50 zł
Availability: W magazynie
  • Nowy
21,90 zł

Biaron D Extra spray 10ml

Biaron D Extra spray to produkt przeznaczony dla młodzieży powyżej 11. roku życia i dorosłych do codziennej suplementacji w celu dostarczenia składników wspierających odporność organizmu.

Free Shipping
21,90 zł
Availability: W magazynie
24,50 zł

Biaron D witamina D3 400 j.m. kapsułki twist-off 90 kaps.

Biaron D Krople dla dzieci oraz niemowląt od pierwszych dni życia. Preparat występuje w wygodnych kapsułkach twost-off, które zawierają rekomendowaną, dzienną dawkę witaminy D3. Suplementacja witaminą D3, jest niezbędna dla wzrostu i rozwoju dzieci.

Free Shipping
24,50 zł
Availability: W magazynie
11,50 zł

Biaron D witamina D3 800 j.m. kapsułki twist-off 30 kaps.

Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego do postępowania dietetycznego w niedoborach witaminy D i w stanach zagrożenia krzywicą dla noworodków urodzonych przedwcześnie*, dzieci powyżej 1. roku życia i dorosłych.

Free Shipping
11,50 zł
Availability: Obecnie brak na stanie