Przeciwgrzybicze

Grzybica jest nawracającym, przewlekłym schorzeniem wywołanym przez dermatofity – grzyby nitczaki pasożytujące na skórze i jej przydatkach. Znacznie rzadziej dochodzi do zakażenia drożdżakami i pleśniakami. Nie leczona grzybica skóry nieuchronnie prowadzi do grzybiczych zakażeń paznokci, które mogą powstać także niezależnie, wskutek zainfekowania pleśniakiem z grupy Aspergillus. Grzybicą można się zarazić poprzez bezpośredni kontakt z zarodnikami grzybów, które nieustannie nas otaczają. Spotykamy je w meblach, na podłogach, ziemi, przenoszą je inni ludzie. Szczególnie narażone na infekcję są osoby korzystające z pływalni, siłowni, saun i innych ogólnie dostępnych miejsc charakteryzujących się wilgotnym środowiskiem. Czynniki fizjologiczne zwiększające ryzyko infekcji są analogiczne do przyczyn nadmiernej potliwości stóp. Pierwszym objawem choroby jest zaczerwienienie i uczucie napięcia w przestrzeniach między palcowych i na podeszwach stóp. Kolejnym – powstanie pojedynczych pęcherzyków, łuszczenie się oraz świąd skóry. Niektóre rodzaje zakażeń skutkują powstaniem silnych, zrogowaceń naskórka. Chorobie skóry zwykle towarzyszy grzybica paznokci. Płytka ulega zgrubieniu, zmienia zabarwienie, traci przezierność.

Przeciwgrzybicze

Aktywne filtry

24,90 zł

AA Therapy Dla diabetyków mydło do mycia stóp 300 ml

Łagodne mydło dokładnie myje skórę i zapewnia skuteczną ochronę przeciwgrzybiczną. Łagodzi podrażnienia , nawilża skórę i zapewnia uczucie świeżości. Preparat polecany do profilaktycznej pielęgnacji zmian skórnych w przebiegu cukrzycy.

Free Shipping
24,90 zł
Availability: Obecnie brak na stanie
16,50 zł

Acerin dezodorant do stóp 3 w 1 z talkiem 150 ml

Polecany do stosowania w profilaktyce grzybicy stóp, dla osób, których stopy narażone są na nadmierne pocenie się, noszących nieprzewiewne obuwie, aktywnie uprawiających sport. 

 

Free Shipping
16,50 zł
Availability: Obecnie brak na stanie
39,50 zł

Butosept płyn + zasypka przeciwgrzybicza do stóp i paznokci 100ml + 50g

Leczenie grzybicy stóp i paznokci często bywa nieefektywne. Ma to związek z niewłaściwym dezynfekowaniem obuwia i ponownymi zakażeniami. Rozwiązaniem problemu będzie Butosept – preparat przeciwgrzybiczy w dwóch postaciach – płynu i zasypki do butów.

Free Shipping
39,50 zł
Availability: Obecnie brak na stanie
44,50 zł

Canespor 10mg/g krem 15g

Pochodna imidazolu o szerokim zakresie działania przeciwgrzybiczego. Hamuje biosyntezę ergosterolu niezbędnego do budowy ściany komórkowej grzyba oraz prowadzi do strukturalnej i czynnościowej niewydolności błony cytoplazmatycznej.

Free Shipping
44,50 zł
Availability: W magazynie
58,00 zł

Colostrigen R krem 40 ml

Colostrigen R krem 

Naturalny krem na bazie bioaktywnego colostrum bovinum, które pozyskuje się maksymalnie po godzinie od momentu ocielenia, z zawartością kwasu hialuronowego - odpowiada za intensywną regenerację oraz głębokie nawilżenie skóry.Free Shipping
58,00 zł
Availability: Obecnie brak na stanie
20,50 zł

Daktarin 2% krem 15g

Lek Daktarin krem zawiera substancję czynną mikonazol. Mikonazol działa przeciwgrzybiczo między innymi na dermatofity i drożdżaki oraz przeciwbakteryjnie na Gram-dodatnie pałeczki i ziarenkowce.

Free Shipping
20,50 zł
Availability: W magazynie
34,50 zł

Daktarin puder leczniczy w aerozolu 100g

Daktarin zawiera Mikonazol który łączy działanie przeciwgrzybicze przeciw dermatofitom i drożdżakom z działaniem przeciwbakteryjnym przeciwko bakteriom Gram-dodatnim.

Free Shipping
34,50 zł
Availability: W magazynie