Dermika Pharmatherapy Sebumatic Serum do redukcji wydzielania sebum 30 ml
  • Dermika Pharmatherapy Sebumatic Serum do redukcji wydzielania sebum 30 ml

Dermika Pharmatherapy Sebumetic Serum do redukcji wydzielania sebum 30 ml

41,90 zł
Brutto

Produkt niedostępny.

Polecamy: Bioderma Sebium Mat 40 ml

Ilość
Obecnie brak na stanie

Linia kosmetyków Dermika Pharmatherapy Sebumetic to seria przeznaczona do pielęgnacji skóry tłustej i mieszanej ze skłonnością do powstawania niedoskonałości jak zaskórniki i wypryski oraz z problemem nadmiernego świecenia się. Wszystkie preparaty wchodzące w jej skład zostały oparte na specjalistycznych bazach, które doskonale dopasowują się do potrzeb skóry problemowej. Zapewniają komfort użycia kosmetyków dzięki doskonałej aplikacji, bez uczucia lepkości i tłustości.

KLUCZOWE SKŁADNIKI LINII SEBUMETIC:

  • Seburegulator – kompleks pochodzenia naturalnego, który reguluje tempo i rozrost komórek łojowych oraz blokuje aktywność enzymu bezpośrednio wpływającego na stymulację produkcji sebum. Skutecznie zmniejsza łojotok i zapobiega świeceniu się skóry. Ekstrakt Enantia chlorantha oraz kwas oleanolowy.
  • Witamina B3 – wykazuje aktywność przeciwzapalną, wpływa na regulację wydzielania sebum i zmniejsza łojotok, wpływa na zwężenie porów skóry, a ponadto stymuluje produkcję kolagenu, działa przeciwrodnikowo i wpływa na syntezę ceramidu-3.
  • Koenzym Q10 – związek o niezwykle silnym działaniu przeciwrodnikowym zapobiegającym zewnątrzpochodnemu starzeniu się skóry. Uzupełnia trójkę podstawowych antyoksydantów. Występuje naturalnie w skórze. Podobnie jak witamina E bierze on udział w procesach metabolicznych, m.in. w regeneracji witaminy C w skórze.
  • Witamina E – wykazuje niezwykle skuteczne działanie przeciwrodnikowe oraz aktywność przeciwstarzeniową i przeciwzapalną. Substancja o działaniu antyoksydacyjnym (przeciwutleniającym), hamuje procesy starzenia się skóry. Jest doskonałym czynnikiem hamującym rodnikowe utlenianie lipidów w naskórku i skórze właściwej. Witamina E wykazuje zdolność wbudowywania się w struktury lipidowe błon komórkowych i cementu międzykomórkowego warstwy rogowej, dzięki czemu wzmacnia barierę naskórkową. Wzmocnienie bariery naskórkowej nie tylko utrudnia wnikanie substancji obcych i zapobiega podrażnieniom, ale także hamuje TEWL (transepidermalną utratę wody) dzięki czemu wpływa na poprawę nawilżenia skóry. Zapobiega powstawaniu stanów zapalnych, wzmacnia ściany naczyń krwionośnych i poprawia ukrwienie skóry.
  • Kwas salicylowy – jeden z kluczowych składników ekstraktu z kory białej wierzby, wykazuje silne działanie przeciwzapalne i keratolityczne. Ułatwia złuszczanie martwych komórek naskórka, zmniejszając tendencję do powstawania zaskórników i innych niedoskonałości skóry.
  • Squalan - naturalny odpowiednik squalanu. Skwalan jest jednym z głównych skałdników ludzkiego sebum, wygładza, zabezpiecza przed szkodliwym wpływem środowiska zewnętrznego, wspomaga nawilżenie ograniczając odparowywanie wody ze skóry. Składnik w 100% określany jako hipoalergicznych, niedrażniący i bezpieczny. Składnik zapewniający poprawę tolerancji skórnej w przypadku czułego, podrażnionego lub napiętego naskórka.


Dermika Pharmatherapy Sebumetic serum do redukcji wydzielania sebum
Serum zawiera składniki zarówno o działaniu regulującym wydzielanie sebum jak Seburegulator®, jak i o działaniu przeciwzapalnym i eksfoliacyjnym jak kwas salicylowy.


REZULTAT:

Serum daje wyraźną poprawę wyglądu skóry już po dwóch tygodniach stosowania. Wydzielanie sebum zostaje ograniczone, świecenie skóry zmniejszone, wielkość porów zredukowana, przy jednoczesnym dobrym nawilżeniu skóry.

15042

Opis

Typ opakowania
dozownik
Wiek
powyżej 12 roku życia
Materiał
tworzywo

Zobacz także