Kremy pod oczy
Kremy pod oczy nieco różnią się od tych do twarzy. Są w mniejszych opakowaniach (zwykle 15 ml), często bezzapachowe. Wskazane, by były przebadane oftalmologicznie, czyli sprawdzono, czy nie drażni oczu, nie powoduje łzawienia.
Niechciana siateczka
Pomocne będą preparaty zawierające postać witaminy C, kwasy AHA, pobudzające wytwarzanie kolagenu.
Worki
Jeśli pojawiają się sporadycznie, przyczyną jest najpewniej nadmiar soli w jedzeniu (zatrzymuje ona wodę), zakrapiana impreza poprzedniej nocy, niewyspanie. Uwydatniają się bardziej, kiedy tyjemy. Mają też tendencję do powiększania się z wiekiem.
Pomoże na nie delikatny masaż. Delikatnymi ruchami, opuszkami palców, przesuwamy zalegającą limfę od wewnątrz ku zewnętrznym kącikom. Wskazany jest zimny okład. Pomagają kosmetyki zawierające szałwię, kofeinę, miłorząb japoński.
Cienie
Są osoby, które mają je niemal od urodzenia. Winne są zbyt blisko zalegające pod skórą naczynia krwionośne, prześwitujące przez nią. Częściowo można je zamaskować korektorem, ale nie w stu procentach.
Cienie mogą się też pojawić, kiedy jesteś przemęczona, niewyspana, osłabiona chorobą, a także przed okresem. Wskazane są kosmetyki ze świetlikiem, a także arniką, retinolem (tego używamy na noc).
Dolina łez
Tym mianem określa się ciemne wgłębienie będące czymś pośrednim między cieniami a workami, pogłębione bruzdą zaczynającą się w wewnętrznym kąciku. Nasila się, kiedy kobieta wejdzie w wiek średni.