List of products by brand Chema

Chema-Elektromet Spółdzielnia Pracy jest prywatnym przedsiębiorstwem farmaceutycznym, działającym na rynku już od ponad 50 lat.

Chema-Elektromet Spółdzielnia Pracy jest prywatnym przedsiębiorstwem farmaceutycznym, działającym na rynku już od ponad 50 lat. Początkowo głównym źródłem dochodu była produkcja i usługi o różnym profilu, produkcja farmaceutyczna stanowiła jedynie ułamek działalności Firmy. W latach dziewięćdziesiątych produkcja farmaceutyczna stanowiła już podstawową działalność Spółdzielni. I tak jest do chwili obecnej.
Firma posiada dwa zakłady produkcyjne, w jednym z nich wytwarza produkty lecznicze natomiast w drugim wyroby medyczne.


Strategicznym celem działalności Chema-Elektromet Spółdzielni Pracy jest produkcja farmaceutyków najwyższej jakości zaspokajających określone terapeutyczne wymagania, potrzeby i oczekiwania zarówno pacjentów jak i środowiska medycznego. 

W ofercie firmy znajduje się ponad 80 różnych produktów, głównie dla stomatologów i dermatologów.
Produkcja dermatologiczna to głównie maści antybiotykowe z rozmaitymi substancjami czynnymi mającymi zastosowanie w większości chorobach skóry.
Produkcja stomatologiczna to głównie wyroby medyczne niezbędne w każdym gabinecie stomatologicznym. Produkujemy wyroby medyczne i produkty lecznicze stosowane w stomatologii zachowawczej, endodoncji, chirurgii szczękowo-twarzowej, protetyce stomatologicznej oraz preparaty stosowane w profilaktyce i leczeniu próchnicy i chorób przyzębia.


Rosnąca konkurencja nowych generacji produktów leczniczych i wyrobów medycznych oraz duży postęp w pracy lekarzy, powoduje że w pogoni za trendami rokrocznie lista wyrobów Spółdzielni jest poszerzana o nowe pozycje. Przy opracowaniu technologii oraz wdrażaniu nowych produktów Chema współpracuje z wieloma ośrodkami naukowo - badawczymi w Polsce m.in. Pomorską Akademią Medyczną w Szczecinie, Akademią Medyczną w Poznaniu, Śląską Akademią Medyczną w Zabrzu, Akademią Medyczną we Wrocławiu, Colegium Medicum UJ w Krakowie, Akademią Górniczo - Hutniczą w Krakowie, Politechniką Rzeszowską oraz Instytutem Szkła i Ceramiki w Warszawie. W ośrodkach tych nowe preparaty są testowane i badane pod względem fizycznym, chemicznym i medycznym. Współpraca owocuje materiałami o wysokiej jakości, zyskującymi uznanie na rynku i wśród specjalistów.

22,50 zł

Fluormex żel 50g

Wskazania:  do kontaktowej fluoryzacji zębów: w profilaktyce próchnicy; w przypadkach niedorozwoju twardych tkanek zębów; przy nadwrażliwości szyjek zębowych; w odwapnieniach szkliwa; na wrażliwe powierzchnie zębów startych klamrami, szynami, protezami częściowymi oraz aparatami ortodontycznymi; po korekcie zgryzu urazowego itp.;

Free Shipping
22,50 zł
Availability: W magazynie
9,00 zł

Multibiotic maść 3g

Bakteriobójczy preparat do stosowania miejscowego zawierający substancje czynne o różnym, wzajemnie uzupełniającym się mechanizmie działania przecibakteryjnego.

Free Shipping
9,00 zł
Availability: W magazynie
12,50 zł

Multibiotic maść saszetki 10 sasz. 1op.

Bakteriobójczy preparat do stosowania miejscowego zawierający substancje czynne o różnym, wzajemnie uzupełniającym się mechanizmie działania przecibakteryjnego.

Free Shipping
12,50 zł
Availability: W magazynie