List of products by brand Sopharma

Historia Sopharma sięga 1933 roku, gdy wspólnota farmaceutyczna  "Bulgarian Pharmacy Cooperative Company" rozpoczęła  budowę pierwszego laboratorium produkcyjnego do wytwarzania produktów leczniczych w kraju.

Historia Sopharma sięga 1933 roku, gdy wspólnota farmaceutyczna  "Bulgarian Pharmacy Cooperative Company" rozpoczęła  budowę pierwszego laboratorium produkcyjnego do wytwarzania produktów leczniczych w kraju. Produkty wytwarzane w laboratoriach firmy - ampułki, tabletki, wyciągi, produkty chemiczne, higieniczne i kosmetyki - ich różnorodność i ilość – świadczyły o wysokiej jakości produkcji farmaceutycznej w Bułgarii, a same produkty stają się znane z ich wysokiej jakości.

  • W 1942 roku laboratorium produkcji Bulgarian Pharmacy Cooperative Company w budynku specjalnie stworzonym dla jej potrzeb na "Iliensko shousee" przekształca się w "Galenus" - zakład farmaceutyczny, dający lepsze warunki do szybkiego rozwoju. Prowadzi to do zwiększenia mocy produkcyjnych i poszerzenia portfela produktów. "Galenus" to pierwszy nowoczesny zakład przemysłowy do produkcji produktów leczniczych na Półwyspie Bałkańskim, konkurujący z popularnymi firmami niemieckimi i szwajcarskimi.
  • W 1953 roku wszystkie maszyny do produkcji form stałych są przenoszone do "Galenus plant”. Średnia zdolność produkcyjna jednej maszyny sięga 5576 tabletek (na godzinę. Głównymi produktami są Aspiryna, Chininy i Doverin produkowane z importowanych, wysokiej jakości surowców. W tym samym roku, po nacjonalizacji, "Galenus plant”  zostaje przemianowana na Chemical-pharmaceutical plant - przodka Sopharma.
  • W latach 1953-2000 Sopharma jest wiodącym producentem farmaceutycznym w Bułgarii. We wrześniu 2000 r. po udanej prywatyzacji Sopharma staje się prywatną firmą farmaceutyczną. Pierwsze lata po prywatyzacji to okres ciągłej modernizacji i poprawy. W dwa lata po okresie prywatyzacji Sopharma łączy sześć przedsiębiorstw w nowoczesnej i dynamicznej strukturze korporacyjnej, w tym:. Sopharma AD, Unipharm ASD, Vramed AD, Pharmachim Holding AD, NIFHI AD i Rostbalkanpharm. W 2003 roku Prezydent Republiki Bułgarii George Pyrvanov oficjalnie otworzył nowy zakład farmaceutyczny "Sopharma - Vrabevo". W ten nowoczesny zakład do produkcji produktów leczniczych Sopharma zainwestowała 20 mln BGN. Każdy etap budowy zakładu był zgodny z międzynarodowymi standardami  GMP (Good Manufacturing Practices).
  • W 2004 Sopharma licencjonuje swoje zakłady produkcyjne zgodnie z Europejskimi GMP,  poprzez co zapewnia sobie pozycję strategiczną po przystąpieniu do UE w 2007 roku. W tym samym roku Sopharma zwiększyła swoje moce produkcyjne poprzez dodanie kolejnego członka swojej grupy spółek - Bułgarski Rose - Sevtopolis AD.
  • W 2005 Sopharma otworzyła najnowocześniejsze centrum logistyczne w Bułgarii (terminal logistyczny) do dystrybucji produktów farmaceutycznych. Centrum logistyczne w pełni zgodne z europejskimi standardami  Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej (GDP Good Distribution Practise).
  • W 2006 Sopharma zainicjowała proces planowania i budowy nowej zaawansowanej technologicznie fabryki tabletek do produkcji form stałych ze zdwojoną pojemnością i potencjałem inwestycyjnym w wysokości około 40 milionów euro. Wszystkie działania związane z planowaniem, budową i walidacją były w pełni zgodne z europejskimi normami dla produkcji farmaceutycznej i są zatwierdzone przez bułgarską Agencję Zdrowia. Ten projekt Sopharma otrzymał nagrodę Inwestor Klasy Pierwszej.
  • W 2007 Sopharma uczyniła kolejny krok w modernizacji i zwiększeniu  zdolność do produkcji tabletek Bułgarska Rose - AD Sevtopolis i Kazanlak. Oficjalne otwarcie nowej fabryki dla substancji farmaceutycznych, odbyło się w 2008 roku. Będąc jedynym producentem leków w ampułkach w Bułgarii w 2007 roku Sopharma podjęła odbudowę swojego zakładu produkującego ampułki w celu zwiększenia  zdolności produkcyjnych.7,90 zł

Felogel Neo 10 mg/ g żel 60g

Lek jest wskazany do miejscowego, objawowego leczenia pourazowych stanów zapalnych ścięgien, mięśni, stawów (np. powstałych wskutek skręceń, nadwerężeń lub stłuczeń), ograniczonych stanów zapalnych tkanek miękkich (takich jak, zapalenie ścięgien czy łokieć tenisisty), oraz ograniczonych i łagodnych postaci zapalenia stawów.

Free Shipping
7,90 zł
Availability: W magazynie
86,00 zł

Tabex 1,5 mg tabletki powlekane 100 tabl.

Stosowanie leku tabex® pozwala na uzyskanie stopniowego zmniejszenia zależności organizmu od nikotyny i odzwyczajenie od palenia tytoniu bez objawów odstawienia nikotyny. 

Free Shipping
86,00 zł
Availability: W magazynie