List of products by brand Rottapharma

Prawdziwą i niekwestionowaną misją firmy są nade wszystko badania naukowe. Początkowo badania te bazowały na gruncie zastosowań w schorzeniach układu kostno-stawowego i gastroenterologii.

Prawdziwą i niekwestionowaną misją firmy są nade wszystko badania naukowe. Początkowo badania te bazowały na gruncie zastosowań w schorzeniach układu kostno-stawowego i gastroenterologii. Z biegiem lat zakres prac badawczych rozszerzył się również o zagadnienia z dziedziny ginekologii, urologii, kardiologii, pulmonologii i schorzeń centralnego układu nerwowego.

Rottapharm może poszczycić się bogatym portfolio oryginalnych cząsteczek i leków, odkrytych i opatentowanych przez własny dział badań i rozwoju. Od siarczanu glukozaminy - istotnego leku w terapii osteoartrozy, przez proglumetacynę - lek z grupy NLPZ, aż po wprowadzenie jako pierwsza, innowacyjnego systemu transdermalnej matrycy z estradiolem, stosowanego w HTZ. Badania trwają nadal i obejmują nie tylko obszar leków etycznych. Obecnie w toku jest ponad 11 nowych projektów badawczych.