Rhinoton spray do nosa 30 ml
  • Rhinoton spray do nosa 30 ml

Rhinoton spray do nosa 30 ml

Rhinoton spray do nosa jest wskazany przy podrażnieniu i wysuszeniu śluzówki nosa, szczególnie spowodowanymi przesuszonym lub zanieczyszczonym powietrzem. 

10,50 zł
Brutto
Availability: Obecnie brak na stanie Quantity:

WSKAZANIA

Rhinoton spray do nosa jest wskazany przy podrażnieniu i wysuszeniu śluzówki nosa, szczególnie spowodowanymi przesuszonym lub zanieczyszczonym powietrzem. Jest również preparatem przeznaczonym do łagodnego oczyszczania nosa, polecanym dla osób narażonych na przebywanie w miejscach, w których powietrze jest zanieczyszczone dużą ilością pyłków, kurzu lub dymu. Jest polecany miejscowo przy katarze spowodowanym infekcją lub alergią.

DZIAŁANIE

Rhinoton wspomaga mechanizm samooczyszczania się błony śluzowej nosa, intensywnie nawilża wysuszony nos i łagodzi podrażnienia. W czasie kataru Rhinoton pomaga rozrzedzić gęsty katar i oczyścić nos.

OPIS

Rhinoton zapobiega wysuszeniu błony śluzowej, dzięki czemu możliwe jest właściwe działanie funkcji oczyszczających i ochronnych nosa. Może stanowić uzupełnienie terapii innymi lekami na katar, szczególnie zawierającymi preparaty obkurczające śluzówkę nosa.

DAWKOWANIE

Preparat można stosować wielokrotnie w ciągu dnia.

Dorośli: 2-3 dawki do każdego otworu nosowego.
Dzieci powyżej 2 roku użycia: 1-2 dawki do każdego otworu nosowego.
Dzieci do 2 roku użycia: 1 dawka do każdego otworu nosowego.

STOSOWANIE U DZIECI

Można stosować u dzieci.

PRZECIWSKAZANIA

Nie stosować w razie znanych reakcji niepożądanych na którykolwiek ze składników sprayu oraz przy częstych krwotokach z nosa.

DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

Brak znanych działań niepożądanych.

SKŁAD

Sól morska, chlorek bezalkonium, sorbitol, hypromeloza, woda czysta chemicznie.Opis

Typ opakowania
Spray
Wiek
powyżej 1 roku życia

Specyficzne kody