Coffepirine tabletki 6 tabl.
  • Coffepirine tabletki 6 tabl.

Coffepirine tabletki 6 tabl.

1,60 zł
Brutto

Wskazaniami do stosowania leku są: bóle różnego pochodzenia o słabym lub średnim natężeniu (np. migrena, bóle głowy, reumatyczne, mięśniowe, nerwobóle, ból zęba); stany gorączkowe; objawowe leczenie grypy i przeziębień.

Ilość
W magazynie

Wskazaniami do stosowania leku są: bóle różnego pochodzenia o słabym lub średnim natężeniu (np. migrena, bóle głowy, reumatyczne, mięśniowe, nerwobóle, ból zęba); stany gorączkowe; objawowe leczenie grypy i przeziębień.

 

Skład
1 tabl. zawiera 450 mg kwasu acetylosalicylowego i 50 mg kofeiny.


Działanie
Zawarty w preparacie kwas acetylosalicylowy działa głównie przez hamowanie uwalniania i biosyntezę prostaglandyn, przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. Zmniejsza agregację płytek krwi przez blokowanie uwalniania z płytek kwasu adenozynodifosforowego i tromboksanu A2. W dawkach powyżej 1 g na dobę zmniejsza krzepliwość krwi i wykazuje działanie fibrynolityczne. Działanie przeciwgorączkowe i napotne jest silnie zaznaczone już przy dawkach 1-1,5 g/dobę (zwłaszcza przy podwyższonej temperaturze ciała), działanie przeciwzapalne wyraźnie zaznaczone jest dopiero po kilku dniach przyjmowania. Wchłania się szybko i prawie całkowicie z przewodu pokarmowego - głównie z żołądka, w mniejszym stopniu z jelit. Szybkość wchłaniania zależy od pH treści. Wiąże się z albuminami osocza w 50-90%. Łatwo przenika do tkanek oraz przez barierę łożyska i do mleka matki. Jest metabolizowany w wątrobie (mitochondria i retikulum endoplazmatyczne) oraz w innych tkankach. Wydalany jest w 10% z moczem w postaci nie zmienionej oraz w postaci metabolitów (w 75% jako kwas salicylurowy). T0,5 wynosi 2-4 h. Systematycznie stosowany w ciąży w III trymestrze lub długotrwale - działa niekorzystnie na płód; w okresie laktacji - może powodować u karmionego niemowlęcia kwasicę metaboliczną (dawki powyżej 3 g/dobę u matki). Zawarta w preparacie kofeina dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego, jest metabolizowana w wątrobie, metabolity są wydalane z moczem. Może wykazywać działanie pobudzające na ośrodki wegetatywne: oddechowy, naczynioruchowy i nerwu błędnego, znosić uczucie zmęczenia.


Wskazania
Bóle różnego pochodzenia o słabym lub średnim natężeniu (np. migrena, bóle głowy, reumatyczne, mięśniowe, nerwobóle, ból zęba); stany gorączkowe; objawowe leczenie grypy i przeziębień.


Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na składniki preparatu. Czynna choroba wrzodowa żołądka i/lub dwunastnicy, stany zapalne przewodu pokarmowego, nadwrażliwość na salicylany, skazy krwotoczne i zaburzenia krzepnięcia krwi, dna, poważne zaburzenia czynności nerek lub wątroby; dzieci poniżej 12 r.ż. Ostrożnie stosować u chorych z niewyrównaną niewydolnością krążenia, nadciśnieniem tętniczym (ze względu na zawartość w preparacie kofeiny), w astmie, u chorych z polipem nosa, przed zabiegami chirurgicznymi, w przypadku stosowania antykoncepcyjnych wkładek wewnątrzmacicznych i obfitych krwawieniach miesiączkowych. Wyłącznie po uzgodnieniu z lekarzem można stosować w ciąży (doraźnie) i okresie karmienia piersią (doraźne zastosowanie nie wymaga przerwania karmienia). Ze względu na zawartość w preparacie kwasu acetylosalicylowego nie zaleca się stosowania leku u dzieci i młodzieży poniżej 12 r.ż. w przebiegu ospy wietrznej i grypy, a w przebiegu innych chorób gorączkowych u dzieci i młodzieży wskazania do podania leku muszą być ustalone indywidualnie przez lekarza (gdy inne środki przeciwbólowe są nieskuteczne) - ze względu na możliwość wystąpienia zagrażającego życiu zespołu Reye'a.


Dawkowanie
Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 r.ż.: 1 tabl. 2-6 razy na dobę, nie częściej niż co 4 h. Nie stosować długotrwale, nie przyjmować na czczo. W leczeniu doraźnym nie przekraczać 8 tabl. na dobę; w leczeniu długotrwałym dawkę ustala lekarz. Tabletki popijać dużą ilością płynu.

1

Opis

Typ opakowania
blister
Wiek
powyżej 12 roku życia