Erazaban 100mg/g krem 2g
  • Erazaban 100mg/g krem 2g

Erazaban 100mg/g krem 2g

Erazaban to nowy lek na opryszczkę, który działa wcześniej w porównaniu do profilu działania innych leków na opryszczkę. Dzięki obecności dokozanolu 10% Erazaban wzmacnia barierę ochronną zdrowej komórki skóry i nie pozwala wirusowi opryszczki wniknąć do jej wnętrza.23,50 zł
Brutto
Availability: Zapytaj o dostępność. Quantity:

Erazaban to nowy lek na opryszczkę, który działa wcześniej w porównaniu do profilu działania innych leków na opryszczkę. Dzięki obecności dokozanolu 10% Erazaban wzmacnia barierę ochronną zdrowej komórki skóry i nie pozwala wirusowi opryszczki wniknąć do jej wnętrza.

W ten sposób zapobiega namnażaniu się wirusa, dzięki czemu skraca czas trwania i może łagodzić przebieg opryszczki.

 

Skład

1 g kremu zawiera 100 mg dokozanolu.
Inne składniki: sacharozy stearynian i distearynian, lekki olej mineralny, glikol propylenowy, alkohol benzylowy i woda oczyszczona.

Działanie

Wykazano, że komórki traktowane dokozanolem są odporne na zarażenia wirusami z otoczką lipidową, takimi jak wirus HSV-1. Dokozanol stosowany 5 razy dziennie jest bezpieczny i skuteczny w leczeniu nawracającego zakażenia wirusem opryszczki pospolitej.

Erazaban zmniejsza uciążliwe objawy opryszczki, takie jak: ból, mrowienie, kłucie oraz  świąd, szybko się wchłania i nie pozostawia  śladów na ustach. Ponadto, posiada właściwości nawilżające. Można go stosować w czasie ciąży i karmienia piersią.

Erazaban działa najskuteczniej, gdy zostanie zastosowany w chwili wystąpienia wczesnych objawów opryszczki.

Dawkowanie

Dla dorosłych i dzieci powyżej 12. roku życia do samodzielnego leczenia opryszczki.

Na miejsca występowania zmian na twarzy i wargach już w momencie pojawienia się pierwszych objawów (mrowienie, pieczenie, świąd, kłucie, zaczerwienienie).
5 razy dziennie (średnio co 3 godziny w ciągu dnia), aż do całkowitego wyleczenia opryszczki zwykle przez 4-6 dni, jednak nie dłużej niż 10 dni.

Przeciwwskazania:

Nie stosować jeśli u pacjenta stwierdzono nadwrazliwość na którykolwiek ze składników leku.

Działania niepożądane:

Zaburzenia układu nerwowego: bardzo często: ból głowy.
Zaburzenia skóry: często: zaburzenia skóry obejmujące suchość skóry, wysypki oraz obrzęk twarzy występujące w miejscu nałożenia kremu.

Uwagi:

Ciąża i karmienie piersią:Erazaban 10% Krem może być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią.

Opis

Typ opakowania
tuba
Wiek
powyżej 12 roku życia

Specyficzne kody