Proxeed Plus saszetki 30sasz.
 • Proxeed Plus saszetki 30sasz.
 • Proxeed Plus saszetki 30sasz.

Proxeed Plus saszetki 30sasz.

196,90 zł
Brutto

Proxeed® Plus jest suplementem diety zawierającym zestaw odpowiednich składników wpływających na poprawę jakości nasienia, podstawowego czynnika w procesie zapłodnienia.

Ilość
Obecnie brak na stanie

Proxeed® Plus jest suplementem diety zawierającym zestaw odpowiednich składników wpływających na poprawę jakości nasienia, podstawowego czynnika w procesie zapłodnienia. Ocena jakości nasienia formułowana jest na podstawie takich parametrów, jak: ruchliwość plemników oraz prędkość ich poruszania się w kierunku „do przodu”, liczba, koncentracja i morfologia (forma i wymiary) plemników. U prawie 40% zdrowych par, które bezskutecznie starają się o ciążę przez okres dłuższy niż oczekiwano, słaba jakość nasienia okazuje się istotna przyczyną.

Przy podejmowaniu decyzji dotyczącej posiadania potomstwa uwaga skierowana jest najczęściej na uzyskanie informacji odnośnie takich spraw, jak poród, macierzyństwo i przede wszystkim opieka prenatalna. Większość par docenia znaczenie opieki prenatalnej dla prawidłowego przebiegu ciąży oraz zdrowego dziecka. Jednak również przed zajściem w ciążę możliwe jest wprowadzenie zmian w stylu życia skutkujące poprawą zdrowia zarówno partnerki, jak i partnera oraz zwiększenia szans na poczęcie. Oznacza to m.in. zdrowe odżywianie się, zwiększenie aktywności fizycznej, zaniechanie palenia oraz unikanie sytuacji stresowych.

Chociaż ciąża oraz fakt zajścia w ciążę był tradycyjnie domeną kobiety, znaczenie czynnika męskiego w tym procesie jest równie ważne. Niestety może się zdarzyć, że stosowane przez mężczyzn środki profilaktyczne takie, jak noszenie luźniejszej bielizny, przyjmowanie antyoxydantów, unikanie gorących kąpieli nie okażą się wystarczająco skuteczne. Alternatywą może być Proxeed® Plus, suplement diety wspomagający zdrowie prokreacyjne mężczyzn dzięki zawartości składników bezpośrednio wpływających na optymalizację jakości nasienia.

Proxeed® Plus wspomaga inicjację działań prowadzących do korzystnych zmian w organizmie o charakterze ogólnym i mających również istotny wpływ na płodność : stosowanie odpowiedniej diety, zwiększenie aktywności fizycznej, eliminacja nałogów, redukcja stresu, unikanie gorących kąpieli itp. Dostarcza odpowiednich substratów metabolicznych komórkom odpowiedzialnym za produkcję plemników.

Składniki Proxeed® Plus i ich funkcja:

 • L-karnityna jest składnikiem zarówno plazmy nasiennej jak i komórek nasiennych. Odgrywa bardzo ważną rolę w procesie dojrzewania plemników oraz stymulacji ich ruchliwości.
 • Fruktoza jest jednym z najważniejszych substratów energetycznych obecnych w ludzkim płynie nasiennym. Fruktoza jest wykorzystywana przez plemniki jako źródło energii.
 • Acetyl-L-karnityna jest estrem acetylowym L-karnityny. Acetyl-L-karnityna jest najbardziej wydatną formą karnityny w nasieniu i jest ważnym elementem przy stabilizacji błony plazmatycznej nasienia. Acetyl-L-karnityna służy również jako źródło energii dla plemników w znacznym stopniu determinującej także stopień ich ruchliwości.
 • Witamina C jest przeciwutleniaczem występującym w plazmie nasienia.
 • Kwas cytrynowy jest ważną substancją uczestniczącą w głównych procesach produkcji energii wykorzystywanej przez nasienie i inne tkanki.
 • Koenzym Q10 pełni zarówno funkcję przeciwutleniacza oraz substratu w procesach metabolicznych, występuje w mitochondrium centralnej części .
 • Cynk odgrywa ważna rolę w produkcji nasienia.
 • Kwas foliowy jego stężenie jest wyższe w płynie nasiennym niż w plazmie u mężczyzn.
 • Selen jest silnym przeciwutleniaczem, wpływającym na integralność witki plemnika.
 • Witamina B12 uczestniczy w dojrzewaniu komórek i syntezie DNA.

Składniki pomocnicze: sacharoza, naturalny aromat cytrynowy, acesulfam potasowy.

Okres powstawania i dojrzewania plemników wynosi ok. 2.5 miesiąca, a następnie kolejne 30 dni to czas ich przygotowania do stadium umożliwiającego zapłodnienie komórki jajowej. Zaleca się zatem przyjmowanie Proxeed® Plus nieprzerwanie przez 3.5 miesiąca, nawet do 6 miesięcy lub do momentu uzyskania ciąży.

Sposób użycia:
1 saszetkę rozpuścić w niewielkiej ilości wody lub soku pomarańczowego. Zażywać dwa razy dziennie rano i wieczorem przed posiłkiem

14482

Opis

Typ opakowania
saszetka
Wiek
powyżej 18 roku życia