Climea test menopauzalny 2szt.
  • Climea test menopauzalny 2szt.

Climea test menopauzalny 2szt.

13,50 zł
Brutto

CLIMEA TEST MENOPAUZALNY do samodzielnego wykonania - 2 testy płytkowe. 98.7% skuteczność.

Ilość
Obecnie brak na stanie

Climea test menopauzalny jest testem płytkowym, przeznaczonym do jakościowego wykrycia podwyższonego poziomu hormonu folikulotropowego (FSH) w moczu, co umożliwia zdiagnozowanie okresu menopauzalnego. Czułość testu wynosi 25 mlU/ml.

Stężenie hormonu FSH zmienia się podczas cyklu miesiączkowego, dlatego aby stwierdzić że poziom hormonu FSH w organizmie kobiety jest stale podwyższony, należy przeprowadzić dwa testy w odstępie tygodnia, jeden po drugim.
Okres menopauzalny można podzielić na następujące etapy:
Okres przedmenopauzalny
Okres od 2 do 10 lat przed menopauzą właściwą, w którym następują zmiany stężeń hormonów w organizmie kobiety. Wraz z wiekiem zmniejsza się wydzielanie estrogenu powodując, tym samym na zasadzie sprzężenia zwrotnego, wzrost wydzielania FSH. Podwyższony poziom FSH z powodu braku estrogenu może być pierwszym objawem okresu przedmenopauzalnego. Jednocześnie mogą pojawić się inne objawy charakterystyczne dla tego okresu: zmiany długości cyklu, przedłużające się obfite krwawienia, a także uderzenia gorąca, suchość pochwy, bezsenność, zmiany nastroju, zmęczenie, zaburzenia pamięci, zmniejszone libido. Menopauza właściwa
Samoistne ustanie krwawienia miesięcznego. Organizm kobiety przestaje produkować estrogen zapewniający aktywność jajników, a poziom FSH pozostaje stale podwyższony. Menopauza najczęściej pojawia się między 40 a 55 rokiem życia, w tym okresie istnieje ryzyko wystąpienia takich chorób jak: osteoporoza, nadciśnienie, podwyższony poziom cholesterolu, choroby serca.
Okres pomenopauzalny
Rozpoczyna się po upływie 12 miesięcy od wystąpienia ostatniej miesiączki i trwa do końca życia kobiety. Poziom FSH pozostaje stale podwyższony.
OSTRZEŻENIA
Przed wykonaniem testu należy dokładnie zapoznać się z informacjami zawartymi w załączonej ulotce. Test wykrywa tylko obecność hormonu FSH, nie jest testem ciążowym ani owulacyjnym.
• Nie stosować testu po upływie terminu ważności.
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.
Przechowywać w suchym miejscu w temperaturze 2-30° C, z dala od bezpośredniego działania promieni słonecznych, nie zamrażać.
• Tylko do użytku zewnętrznego.
• Tylko do jednorazowego użycia.
WYKONANIE TESTU
UWAGA: Do przeprowadzenia testu najlepiej wykorzystać pierwszy poranny mocz, ponieważ zawiera największą ilość hormonu FSH. Wykonując test później można uzyskać fałszywy negatywny wynik ze względu na niższą zawartość FSH w moczu. Przeprowadzając test rano należy unikać przyjmowania dużej ilości płynów po północy. Płyny mogą drastycznie rozcieńczać stężenie FSH.
1. Próbkę moczu należy zebrać do czystego, suchego pojemniczka.
2. Bezpośrednio przed wykonaniem testu otwórz foliowe opakowanie i wyjmij płytkę testową.
3. Połóż płytkę testową na czystej, poziomej powierzchni (okienko testowe powinno być skierowane do góry). Przy pomocy pipety nanieś 3-4 krople moczu do okienka próbki na płytce i zacznij odmierzać czas.
4. Zaczekaj 10 minut i odczytaj wynik. Podczas odczytywania wyniku tło w okienku testowym powinno być czyste. Nie wolno odczytywać wyniku po czasie dłuższym niż 20 minut.

Wynik pozytywny (podwyższony poziom FSH):
Pojawią się dwie wyraźne czerwone linie o tej samej intensywności. Jedna w obszarze kontrolnym (C) druga w obszarze testowym (T) lub pojawią się dwie wyraźne czerwone linie. Linia w obszarze testowym (T) jest ciemniejsza niż linia w obszarze kontrolnym (C).
Wynik pozytywny oznacza, że stężenie FSH w moczu przekracza wartość 25 mlU/ml.
Wynik negatywny (normalny poziom FSH):
Pojawi się jedna czerwona linia w obszarze kontrolnym (C), przy braku linii w obszarze testowym (T) lub pojawią się dwie czerwone linie. Linia w obszarze testowym (T) jest jaśniejsza od linii w obszarze kontrolnym (C). Wynik negatywny oznacza, że stężenie FSH w moczu jest niższe niż 25 mlU/ml.
Błędny wynik:
Nie pojawi się żadna linia w obszarze kontrolnym (C). Wynik jest nieprawidłowy nawet jeśli pojawi się linia w obszarze testowym (T). Należy ponownie wykonać test. Najczęstszą przyczyną otrzymania błędnego wyniku jest użycie nieodpowiedniej ilości moczu lub nieprawidłowe przeprowadzenie testu. UWAGA: Intensywność zabarwienia linii w obszarze testowym (T) może być różna w zależności od stężenia FSH. Climea test menopauzalny jest testem jakościowym, nie jest przeznaczony do ilościowego określenia stężenia FSH w moczu lub jego wzrostu.

INTERPRETACJA WYNIKÓW
Jeśli pojawiły się u Ciebie symptomy charakterystyczne dla okresu menopauzalnego oraz nieregularne miesiączki
Interpretacja
Wynik pozytywny Wynik pozytywny Poziom FSH w Twoim organizmie jest stale podwyższony. Oznacza to, że jesteś w okresie przedmenopauzalnym. Skonsultuj się ze swoim lekarzem.
Wynik pozytywny Wynik negatywny Poziom FSH w Twoim organizmie waha się.
Oznacza to początek okresu przedmenopauzalnego. Rozważ przeprowadzenie testu przez następnych kilka miesięcy i skonsultuj się ze swoim lekarzem.
Mimo to, symptomy które się u Ciebie pojawiły mogą sygnalizować, że wkrótce wejdziesz w okres przedmenopauzalny. Rozważ przeprowadzenie testu przez następnych kilka miesięcy.

PYTANIA I ODPOWIEDZI
1. Jak działa test menopauzalny Climea i dlaczego na FSH?
Test menopauzalny Climea wykrywa podwyższony poziom hormonu folikulotropowego (FSH) w moczu kobiety. Wraz z wiekiem i rozpoczęciem okresu menopauzalnego zmniejsza się ilość estrogenu produkowanego przez Twój organizm, który na zasadzie sprzężenia zwrotnego, powoduje zwiększenie wydzielania hormonu FSH. Dwukrotne wykrycie podwyższonego poziomu FSH w moczu w połączeniu z wystąpieniem charakterystycznych symptomów pozwala stwierdzić czy weszłaś już w okres przedmenopauzalny.
2. Kiedy mogę wykonać test menopauzalny Climea?
Jeśli jesteś w wieku menopauzalnym lub tuż przed oraz zaobserwowałaś u siebie symptomy charakterystyczne dla okresu menopauzalnego powinnaś wykonać test. Przeprowadź test w pierwszym tygodniu cyklu wykorzystując pierwszy poranny mocz.
3. Jeśli otrzymam dwa różne wyniki pozytywny i negatywny lub dwa pozytywne czy to oznacza, że nie mogę zajść w ciążę?
Test menopauzalny Climea wykrywa tylko podwyższony poziom FSH w moczu, co pozwala stwierdzić czy weszłaś już w okres przedmenopauzalny. W żaden sposób nie określa płodności i nie może być stosowany jako metoda antykoncepcji. Jeśli stosujesz obecnie jakiekolwiek metody antykoncepcji nie przerywaj ich do chwili przedyskirtowiania wyników testu z lekarzem.
4. Jak wiarygodny jest test menopauzalny Climea?
Na podstawie badań laboratoryjnych i klinicznych wykazano, iż wiarygodność testu menopauzalnego Climea wynosi 98,7%.
5. Zaobserwowałam u siebie pewne objawy charakterystyczne dla okresu menopauzalnego, jednak nadal miesiączkuję. Czy mam menopauzę?
Nie, menopauza oznacza ustanie krwawienia miesięcznego. Możesz być w okresie przedmenopauzalnym. Skonsultuj się ze swoim lekarzem oraz zapoznaj się z pytaniem 8, żeby dowiedzieć się jak radzić sobie z objawami okresu menopauzalnego.
6. Jakie czynniki mogą wpłynąć na wynik testu menopauzalnego Climea?
Na wynik testu mogą mieć wpływ:
- niektóre leki hormonalne,
- doustne środki antykoncepcyjne,
- ciąża,
- dysfunkcja przysadki mózgowej.
Alkohol i powszechnie stosowane leki nie powinny mieć wpływu na wynik testu. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do przyjmowanych leków skonsultuj się z lekarzem.
7. Skąd mogę wiedzieć, że test menopauzalny Climea został przeprowadzony prawidłowo? Jeżeli w obszarze kontrolnym (C) pojawi się czerwona linia możesz być pewna, że test został przeprowadzony prawidłowo.
8. Co mogę zrobić, aby złagodzić objawy okresu menopauzalnego?
W łagodzeniu objawów okresu menopauzalnego pomocna jest odpowiednia dieta, ćwiczenia fizyczne, ograniczenie spożywania alkoholu, kofeiny, palenia tytoniu, przyjmowanie suplementów diety zawierających soję.
Istnieją także leki na receptę, które łagodzą objawy okresu menopauzalnego.
Przyjmowanie takich preparatów należy zawsze uzgodnić z lekarzem.

 



8886

Opis

Typ opakowania
kartonik