Stick Off spray usuwający opatrunki samoprzylepne bez bólu 50 ml

Stick zawiera w składzie siloksany, które modyfikują właściwości chemiczne skóry i zaburzają połączenie między opatrunkiem a skórą, dzięki temu umożliwia bezbolesne usuwanie opatrunków.

42,50 zł
Brutto
Availability: W magazynie Quantity:

Stick zawiera w składzie siloksany, które modyfikują właściwości chemiczne skóry i zaburzają połączenie między opatrunkiem a skórą, dzięki temu umożliwia bezbolesne usuwanie opatrunków. Stick Off® nie wywołuje podrażnień i nie przenika przez naskórek, dzięki czemu jest w pełni bezpieczny również dla wrażliwej skóry (bezpieczeństwo stosowania zostało sprawdzone przez Narodowy Instytut Leków). nie zawiera alkoholu ani rozpuszczalników organicznych dlatego nie wysusza skóry. Stick Off® wyparowuje w kilka sekund pozostawiając skórę gotową do przyklejenia kolejnego plastra/opatrunku, może być aplikowany pod dowolnym kątem, co ułatwia stosowanie w trudno dostępnych miejscach.

Wskazania

Przeznaczony do stosowania u niemowląt, dzieci i dorosłych, w tym kobiet w ciąży.

Stick Off® to skuteczny spray do bezbolesnego usuwania różnego rodzaju taśm mocujących i przylepców m.in.: plastrów włókninowych, plastrów wodoodpornych, taśm kinesiotapingowych, plastrów nikotynowych, plastrów hormonalnych.

Sposób użycia

Nanieść na wierzch opatrunku i odczekać kilka sekund aż powierzchnia plastra będzie wilgotna. Delikatnie usunąć opatrunek (ewentualnie nanieść kolejną dawkę preparatu). Plastry wodoodporne, kinesiotaping, plastry nikotynowe i inne: odkleić delikatnie róg opatrunku. Nanieść preparat pod krawędź plastra. Następnie delikatnie odklejać plaster, aplikując jednocześnie preparat. Plastry u noworodków i w okolicach oczu: nanieść niewielką ilość preparatu do nasadki zabezpieczającej, zamoczyć patyczek higieniczny, Patyczkiem nanieść preparat na opatrunek, odczekać kilka sekund aż powierzchnia plastra będzie wilgotna. Delikatnie usunąć opatrunek (ewentualnie nanieść kolejną dawkę preparatu).

Przeciwwskazania

Nie stosować u osób uczulonych na składnik preparatu. Skontaktować się z lekarzem w przypadku wystąpienia reakcji alergicznej.

Opis

Typ opakowania
Spray

Specyficzne kody