Carbo medicinalis VP 300 mg  tabletki 20 tabl.
  • Carbo medicinalis VP 300 mg  tabletki 20 tabl.

Carbo medicinalis VP 300 mg tabletki 20 tabl.

14,90 zł
Brutto

Wskazaniami do stosowania preparatu są biegunki, nadmierna fermentacja jelitowa, wzdęcia, bębnica przewodu pokarmowego, nieżyty żołądkowo-jelitowe. Zatrucia lekami i związkami chemicznymi – po porozumieniu z lekarzem.


Ilość
W magazynie

Wskazaniami do stosowania preparatu są biegunki, nadmierna fermentacja jelitowa, wzdęcia, bębnica przewodu pokarmowego, nieżyty żołądkowo-jelitowe. Zatrucia lekami i związkami chemicznymi – po porozumieniu z lekarzem.

Składniki:
1 tabletka zawiera 300 mg węgla leczniczego

Działanie:
Węgiel leczniczy jest środkiem o silnych właściwościach pochłaniających i osłaniających. Wiąże gazy jelitowe, produkty gnilne, bakterie, toksyny, różne toksyczne produkty przemiany materii, leki i inne związki chemiczne oprócz silnych kwasów, zasad, soli żelaza, cyjanku, tolbutamidu i pochodnych sulfonylomocznika. Podany doustnie pokrywa błonę śluzową przewodu pokarmowego mocno przylegającą warstwą, dzięki czemu chroni ją przed drażniącym działaniem składników pokarmowych. Działa zapierająco.

Wskazania:
Biegunki, nadmierna fermentacja jelitowa, wzdęcia, bębnica przewodu pokarmowego, nieżyty żołądkowo-jelitowe. Zatrucia lekami i związkami chemicznymi – po porozumieniu z lekarzem.

 

Dawkowanie:

Lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Niestrawność i wzdęcia

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: doustnie, przeciętnie 3 do 4 tabletki kilka razy na dobę, aż do ustąpienia objawów. Tabletki można połykać w całości, jednak w celu uzyskania szybszego działania zalecane jest ich rozgryzanie.

Biegunki

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: jednorazowo doustnie około 4,0 g (10 do 13 tabletek), najlepiej w postaci przygotowanej z rozkruszonych tabletek wodnej papki. Dawkę można powtarzać co kilka godzin, jeśli to konieczne.

Zatrucia lekami i związkami chemicznymi

Dorośli oraz dzieci powyżej 1 roku: jednorazowa dawka doustna wynosi zwykle około 12,5 g (41 do 42 tabletek). W razie potrzeby można ją podawać kilkukrotnie w ciągu doby.

Dzieci poniżej 1 roku: jednorazowa dawka doustna wynosi zwykle 1 g/kg masy ciała. W razie potrzeby można ją powtarzać co 4 – 6 godzin.

Osoby w wieku podeszłym, pacjenci z niewydolnością nerek i wątroby: bez zmian dawkowania.

W leczeniu zatruć lekami i substancjami chemicznymi lek podaje się najczęściej w zawiesinie wodnej, np. do płukania żołądka. Sporządza się ją mieszając, rozkruszone tabletki z 400 ml wody destylowanej.
Zawiesina powinna mieć konsystencję gęstej śmietany. Podaje się ją w zalecanej dawce doustnie przez zgłębnik i usuwa przez odessanie lub wywołanie wymiotów odzyskując całkowitą ilość podanego węgla.

 

Skład:

substancję czynną: 300 mg węgla aktywnego. Pozostałe składniki to: sacharoza, celuloza mikrokrystaliczna, żelatyna, karboksymetyloskrobia sodowa, glicerol, magnezu stearynian.



23396

Opis

Typ opakowania
blister
Wiek
powyżej 12 roku życia