Herbamedicus Balsam szwajcarski cynamonowy na cellulit elastyczność skóry 250ml
  • Herbamedicus Balsam szwajcarski cynamonowy na cellulit elastyczność skóry 250ml

Herbamedicus Balsam szwajcarski cynamonowy na cellulit elastyczność skóry 250ml

26,50 zł
Brutto

Balsam cynamonowy jest unikalnym preparatem masażowym, który pomaga zwalczać oznaki cellulitu.

Ilość
Obecnie brak na stanie

Olejek cynamonowy powoduje lokalne rozgrzanie i ukrwienie tkanki, przez co poprawia przemianę materii i wspomaga rozkład komórek tłuszczowych. Używa się go zwłaszcza w miejscach występowania „pomarańczowej skórki“. Dzięki masażowi dochodzi do zwiększenia elastyczności, wyrównania drobnych blizn i wygładzania naskórka. Po masażu zaleca się przećwiczyć wskazane partie, przez co spotęguje się działanie olejku cynamonowego i przyspieszy likwidacja komórek tłuszczowych. Olejek cynamonowy działa także dezynfekcyjnie i tłumi ból. Aromat cynamonu działa afrodyzjakalnie.

Regeneruje tkanki

Podnosi elastyczność i wytrzymałość naskórka
Ułatwia wydzielanie toksyn z dotkniętych partii

 

Sposób używania:

Aplikować w miejscach występowania „pomarańczowej skórki“ 2 – 5 razy dziennie. Po naniesieniu na dotknięte miejsca (uda, boki, pośladki, brzuch, ramiona) intensywnie wmasować. W celu podniesienia skuteczności kuracji dotknięte partie ciała często masować ugniatając i ćwiczyć. Należy zwiększyć dzienne spożycie płynów (woda zwykła i mineralna). Preparat wykazuje silny efekt rozgrzewający.

Uwaga:

Oryginalna receptura Stosować zewnętrznie. Zapobiec przedostaniu się do oczu, na śluzówki i skaleczoną skórę. Przechowywać w suchym miejscu i przy temperaturze pokojowej. Niewskazany do stosowania u dzieci do lat 3. Nie narażać na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Cynamon jest stosunkowo często występującym alergenem, przed masywnym zastosowaniem preparatu zalecamy zatem najpierw przeprowadzenie testu wrażliwości skóry. Lekkie podrażnienie i zaczerwienienie naskórka jest jednak przejawem intensywnego ukrwienia, co dla efektu końcowego jest pożądane. W razie nietolerancji skórnej konieczne jest przerwanie aplikacji, a przy nieustępujących problemach trzeba zwrócić się do lekarza.

Cynamonowiec cejloński

(Cinnamomum zeylanicum)

jest drzewem stale zielonym o wysokości 8 – 10 m z rodziny wawrzynowatych pochodzącym ze Sri Lanki. Używa się korę cynamonowca, która zawiera olejek z eugenolem, felandrenem, tymolem, śluzem i garbnikami. Cynamon cejloński jest uważany za najbardziej szlachetny. Jest mocno aromatyczny. Kora po wysuszeniu tworzy charakterystyczne, cienkie zwoje, brzegi zwijają się do środka, powstają więc swego rodzaju podwójne ruloniki.

„Wzmianki o cynamonowcu pochodzą z Chin już sprzed 4000 lat przed n. e. Jako środek leczniczy i dodatek aromatyczny używali go starożytni Egipcjanie. Także w starożytnej Grecji cynamon był znany i Grecy przypisywali jego działaniu leczniczemu duże znaczenie, nie wiedzieli jednak, skąd pochodzi. Nawet sam Arystoteles sądził, że z nieznanych krajów przynoszą go ogromne ptaki, u których z gniazd wykradają go z narażeniem życia odważni Arabowie. Dopiero jego uczeń Aleksander Macedoński poznał cynamonowiec podczas wyprawy wojennej do Indii.
Cynamon był rzadki i drogi, dlatego o niego toczono wiele walk. Na zachodzie wcześniej był znany tylko cynamon chiński. Od XVI wieku dzięki podróżom odkrywczym zaczęto przywozić także cejloński. W r. 1580 Cejlon opanowali Portugalczycy, którzy twardo uciskali miejscową ludność, aby zapewnić Europie dostatek cynamonu. Od r. 1632 na Cejlonie coraz bardziej zaczynają dominować Holendrzy, którzy z powodzeniem wprowadzali monopol na cejloński cynamon. Później jego uprawę przenieśli także do Indonezji, która do dnia dzisiejszego jest jednym z największych jego producentów.



Opis

Typ opakowania
dozownik