List of products by brand Bayer

Bayer to międzynarodowa firma działająca w sektorze ochrony zdrowia. Nasze produkty i usługi przynoszą ludziom korzyści oraz służą poprawie jakości ich życia.

W chwili utworzenia przedsiębiorstwo nosiło nazwę Friedr. Bayer et comp. i produkowało barwniki, w 1881 zostało zarejestrowane jako Farbenfabriken vormals Friedr. Bayer & Co. Krokiem milowym w historii przedsiębiorstwa było zsyntetyzowanie kwasu acetylosalicylowego znanego później pod handlową nazwą aspiryny. Wynalazku tego dokonał zatrudniony w Bayerze Felix Hoffmann. Aspiryna została wprowadzona do produkcji w 1899. W 1912 Carl Duisberg został dyrektorem generalnym przedsiębiorstwa i rozpoczął proces jego ekspansji rynkowej, której uwieńczeniem było powstanie w 1925 koncernu chemicznego pod nazwą IG Farben - w czasie II wojny światowej właśnie w nim wytwarzano gaz Cyklon B używany w komorach gazowych. Duisberg został prezesem IG Farben, a Bayer AG stało się częścią kartelu, któremu kres położyło dopiero zajęcie Niemiec przez aliantów w 1945. W 1951 Bayer znowu zaczął funkcjonować jako samodzielny podmiot pod nazwą Farbenfabriken Bayer Aktiengesellschaft (obecnie znana nazwa Bayer AG został przyjęta w 1972). W latach 1981-1999 Bayer posiadał większość udziałów w Agfa-Gevaert Group - znanym belgijsko-niemieckim producencie akcesoriów fotograficznych i kser.

W 1957 produkty firmy Bayer weszły na polski rynek. W 1991 w Polsce powstało samodzielne przedstawicielstwo "Bayer AG Oddział w Polsce", przekształcone następnie w przedsiębiorstwo " Bayer Spółka z o.o." Od 1999 siedzibą Bayer Sp. z o.o. jest gmach zaprojektowany przez architekta Miljenko Dumencica przy al. Jerozolimskich 158.

W 2000 roku Bayer Sp. z o.o. w Warszawie został centrum operacyjnym nowopowstałego regionu Europy Środkowej, integrując przedstawicielstwa Bayer w Polsce, Czechach, Słowacji i Węgier.

W 2001 roku Bayer Sp. z o.o. w Polsce jako jedna z pierwszych przedsiębiorstw z sektora prywatnego rozpoczyna działalność z zakresu odpowiedzialności społecznej biznesu.

W czerwcu 2002 roku firma Bayer przejmuje Aventis CropScience, prowadząc działalność w dziedzinie ochrony roślin.W październiku Bayer CropScience AG staje się pierwszą prawnie niezależną podgrupą firmy Bayer. Akwizycja dotyczy również Bayer w Polsce.

W 2004 roku Bayer zostaje pierwszym partnerem z sektora prywatnego Programu Środowiskowego Organizacji Narodów Zjednoczonych (UNEP) w dziedzinie ochrony środowiska i edukacji młodzieży.

W 2006 roku Bayer przejmuje spółkę Schering AG z siedzibą w Berlinie, która oficjalnie została przemianowana na Bayer Schering Pharma AG.

W 2011 roku Bayer sp. z o.o. zakończyła rozbudowę swojej siedziby w Warszawie przy al. Jerozolimskich 158.14,90 zł

Aleve 220mg tabletki powlekane 12 tabl.

Aleve należy stosować w przypadku występowania: bólów mięśniowych, bólów krzyża, bólów stawów niewielkiego stopnia, bólów miesiączkowych, głowy, zębów oraz w przypadku gorączki i przeziębienia.

Free Shipping
14,90 zł
Availability: W magazynie
25,50 zł

Aleve 220mg tabletki powlekane 24 tabl.

Aleve należy stosować w przypadku występowania: bólów mięśniowych, bólów krzyża, bólów stawów niewielkiego stopnia, bólów miesiączkowych, głowy, zębów oraz w przypadku gorączki i przeziębienia.

Free Shipping
25,50 zł
Availability: W magazynie
17,00 zł

Aspirin Effect 500 mg granulki rozpuszczalne na języku 10 sasz.

Aspirin Effect, to dawka aspiryny, w postaci wygodnych, jednorazowych saszetek z granulatem, który wystarczy umieścić na języku i rozpuścić – bez popijania wodą. Preparat wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwgorączkowe.

Free Shipping
17,00 zł
Availability: Obecnie brak na stanie