Filtruj według

Materiał

Materiał

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

Waga

Waga

  • 0kg - 3,553kg

Cena

Cena

  • 6,00 zł - 53,00 zł

Typ opakowania

Typ opakowania

Wiek

Wiek

Rozmiar

Rozmiar

Rozmiar

Rozmiar

Motyw

Motyw

Obwód pasa

Obwód pasa

Higiena

Okres ciąży jest okresem szczególnym w życiu kobiety, dlatego powinna ona wyjątkowo dbać o organizm swój oraz swojego dziecka. W czasie ciąży kobieta powinna szczególnie dbać o prawidłowe odżywianie się. Nie oznacza to, wbrew powszechnym poglądom, że należy jeść dwa razy więcej. Nie trzeba również w sposób drastyczny zmieniać nawyków żywieniowych, jeśli przed ciążą dieta była prawidłowa. Należy jedynie zapewnić sobie i dziecku odpowiednią ilość wszystkich składników odżywczych, czyli białka, węglowodanów, tłuszczy, witamin i soli mineralnych. Wszystkie one są niezbędne do prawidłowego rozwoju dziecka w łonie matki. Ważne jest, by kontrolować "zachcianki" występujące w początkowym okresie ciąży - bardzo często kobieta ciężarna odczuwa wtedy ochotę na słodycze lub inne bezwartościowe dla rozwoju dziecka produkty i spożywa je w dużych ilościach, co jest powodem gwałtownego i znacznego przybierania na wadze. Tymczasem przyrost wagi w okresie ciąży nie powinien przekraczać 20% wyjściowej wagi kobiety, czyli sprzed ciąży. W czasie ciąży bardzo ważny jest również odpoczynek i przebywanie na świeżym powietrzu. Należy przestrzegać, by odpoczywać określoną ilość godzin w ciągu dnia. W drugiej połowie ciąży kobieta nie powinna w ogóle pracować nocą, a jeśli pracuje w warunkach szkodliwych dla zdrowia (np. opary rtęci, promieniowanie rtg), pracodawca powinien zapewnić jej odpowiednią ochronę. Świeże powietrze ma dobroczynny wpływ na organizm w każdym okresie życia, a ciąża jest okresem szczególnym, dlatego należy wyjątkowo polubić spacery i siedzenie na powietrzu. W czasie ciąży zwiększona jest wrażliwość skóry, dlatego ważne jest przestrzeganie higieny osobistej oraz noszenie odpowiedniej bielizny - nie powinno się używać sztucznych tworzyw, ale najlepiej bawełny i lnu. Należy też pamiętać o wygodnym ubiorze i obuwiu.

Higiena

Aktywne filtry

4,90 zł

Akuku podkłady jednorazowe 40cm x 60 cm 5szt.

Jednorazowe podkłady higieniczne przeznaczone są do stosowania podczas pielęgnacji , przewijania niemowląt i małych dzieci lub jako jednorazowy podkład na materac.

Free Shipping
4,90 zł
Availability: Obecnie brak na stanie
6,50 zł

Akuku Wielorazowe majtki siateczkowe 2szt.

Majtki siateczkowe przeznaczone są głównie dla kobiet w okresie połogu. Mogą być również wykorzystywane na oddziałach ginekologicznych lub do codziennego użytku.

Free Shipping
6,50 zł
Availability: Obecnie brak na stanie