Lista produktów marki SFD S.A.

Misją Spółki jest wspieranie ludzi w dążeniu do lepszej sylwetki oraz w realizacji ich celów związanych ze sportem i zdrowiem, zapewniając edukację, motywując oraz dostarczając wysokiej jakości produkty i usługi.

SFD S.A. rozpoczęła działalność w listopadzie 2010 roku na bazie wniesionej aportem zorganizowanej (w rozumieniu art. 551 kodeksu cywilnego) części przedsiębiorstwa Kulturystyka.pl Mateusz Pazdan. Działalność firmy Kulturystyka.pl będącej poprzedniczką SFD S.A. rozpoczęła pod koniec lat 90 kiedy to dotychczasowy właściciel firmy Mateusz Pazdan, pasjonat wszelkiego rodzaju aktywności fizycznych, dostrzegł lukę w pojawiających się w ówczesnych czasach internetowych grupach dyskusyjnych. Brakowało wówczas grupy dyskusyjnej  dotyczącej sportu, którego to on był największym zwolennikiem, mianowicie kulturystyki amatorskiej. Nie było jeszcze takiego miejsca w Internecie w którym ludzie aktywni mogliby ze sobą porozmawiać, wymieniać się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami, a zarazem czerpać niejednokrotnie radość z możliwości udzielenia innym pomocnych wskazówek. Mateusz Pazdan jako informatyk z zamiłowania postanowił to wówczas zmienić. W roku 1999 zaczął pracować nad pierwszą w Polsce grupą dyskusyjną zrzeszającą ludzi aktywnych. Serwis miał być silnie ukierunkowany na ludzi uprawiających sport a nie tych co tylko śledzili jego wyniki.

W 2000 roku zostaje utworzona pierwsza prywatna strona internetowa Mateusza Pazdana zamieszczona pod adresem www.kulturystyka.pl oraz pierwsze autorskie forum dyskusyjne zamieszczone pod adresem www.sfd.pl. Szybko jednak dzięki zaangażowaniu sympatyków żelaznego sportu portal www.kulturystyka.pl stał się największym serwisem tego typu w Polsce a serwis www.sfd.pl podstawowym kompendium wiedzy z zakresu wszelkiego rodzaju aktywności fizycznych. Forum umożliwiło wymianę poglądów, dyskusję, pomoc ludzi bardziej zaawansowanych tym którzy dopiero zaczynali swoją przygodę ze sportem. Zakres tematyki był bardzo szeroki i z dnia na dzień dzięki ludziom dobrej woli stawał się coraz szerszy. Trening, dieta, suplementacja, nie było wówczas pytań które pozostawały bez odpowiedzi. W tamtych czasach głównym źródłem przychodu działalności była sprzedaż powierzchni reklamowych, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem wśród dystrybutorów i firm produkujących suplementy diety.

W 2003 roku Kulturystyka.pl postanowiła rozszerzyć swoja działalność o sprzedaż suplementów diety dla sportowców. Firma otworzyła wówczas jeden z pierwszych sklepów internetowy oraz kilka sklepów stacjonarnych. Na początku jej wyłącznymi odbiorcami byli klienci indywidualni, ale po pewnym czasie do firmy zaczęło napływać coraz więcej zapytań dotyczących zakupów hurtowych, których to realizacji firma nigdy nie odmawiała.

Dzięki stale rosnącemu wolumenowi obrotów oraz świetnym kontaktom w branży firma dysponowała coraz bardziej preferencyjnymi warunkami handlowymi i szybko zyskiwała kolejnych odbiorców hurtowych. To wówczas narodziła się koncepcja otwarcia profesjonalnej hurtowni, będącej obecnie największą hurtownią suplementów diety w Polsce.
Aktualnie podstawowym przedmiotem działalności spółki SFD S.A. jest handel hurtowy i detaliczny odżywkami, suplementami diety oraz akcesoriami sportowymi. Spółka posiada w sprzedaży kilka tysięcy produktów ponad stu wyselekcjonowanych producentów z całego świata i jest oficjalnym dystrybutorem większości marek, które posiada w ofercie. Posiada także własną markę suplementów diety.

Spółka dysponuje własnym zapleczem handlowo-magazynowym o powierzchni 1400 m2 i każdego miesiąca realizuje ok. 10000 wysyłek hurtowych oraz detalicznych.

Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji