Lista produktów marki Unia

Zakłady Farmaceutyczne "UNIA" Spółdzielnia Pracy to znany i ceniony producent leków, kosmetyków oraz aerozoli leczniczych, kosmetycznych i technicznych. 

Początek historii Zakładów Farmaceutycznych „UNIA” Spółdzielnia Pracy, to rok 1937. Zespół warszawskich farmaceutów utworzył Spółdzielczą Centralę Zakupów Aptekarzy „UNIA” w celu przejęcia pośrednictwa pomiędzy producentami a dystrybutorami leków. Spółdzielnia użytkowników 28.01. 1938 r. rozpoczęła swoją działalność gospodarczą.
Po wybuchu II wojny światowej, Spółdzielnię częściowo rozwiązano jednak po zakończeniu działań wojennych reaktywowano jej działalność na terenie Warszawy by w roku 1950 przekształcić ją ze Spółdzielni Użytkowników w Farmaceutyczną Spółdzielnię Pracy „UNIA”.


Rozwój Spółdzielni oraz systematycznie poszerzane portfolio produktów firmy, wymusiły decyzję o budowie zakładu produkcyjnego wraz z kompleksem biurowym przy ulicy Chłodnej, który zakończono w 1967 roku.

Nowo wybudowany zakład umożliwił produkcję prawie wszystkich postaci leków. W tym okresie ukształtowały się trzy zasadnicze profile linii medycznych, produktów wytwarzanych przez Zakłady Farmaceutyczne „UNIA” Spółdzielnia Pracy tj. linia dermatologiczna, którą reprezentują m.in. produkty z serii Alantan i Alntan Plus oraz Cepan, linia neurologiczno – psychiatryczna oraz linia produktów przeciwkaszlowych.


W chwili obecnej firma zatrudnia 220 pracowników, każdego roku wprowadza nowe produkty lecznicze tak w segmencie Rx i OTC (m. in. Uniben) a także dermokosmetycznym (Alantandermoline), pozwala to z optymizmem patrzeć w przyszłość i wierzyć, że w najbliższych latach pozostanie w czołówce średniej wielkości firm farmaceutycznych z rodzimym kapitałem.

 Jest 32 produktów.

Pokazano 1-15 z 32 pozycji