Lista produktów marki Polfa Warszawa

Polfa Warszawa SA (Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne Polfa SA) – jedna z największych polskich firm farmaceutycznych produkująca leki.

Polfa Warszawa SA (Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne Polfa SA) – jedna z największych polskich firm farmaceutycznych produkująca m.in. leki OTC, preparaty dostępne na receptę oraz produkty przeznaczone na rynek szpitalny. W portfolio spółki znajduje się ponad 140 różnego rodzaju preparatów, które są dystrybuowane na terenie kraju oraz eksportowane do kilkudziesięciu państw na całym świecie. Najpopularniejsze produkty to stosowany w profilaktyce chorób serca Acard, przeciwalergiczny Allertec WZF, przeciwbiegunkowy Laremid oraz krople na katar Xylometazolin.

W skład grupy kapitałowej Polfy Warszawa SA wchodzą dwie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością: Sanfarm oraz Ipochem.

Od roku 2003 firma funkcjonowała jako jednoosobowa spółka Skarbu Państwa będąc częścią Polskiego Holdingu Farmaceutycznego.

W kwietniu 2012 wyborem oferty Polpharmy SA zakończył się proces prywatyzacji Polfy. Wartość 100% akcji spółki wyniosła 957 mln PLN, z czego Polpharma stała się właścicielem pakietu 85,14% akcji. Warunkiem zamknięcia transakcji było uzyskanie przez Polpharmę zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów i zgoda taka została wydana przez UOKiK w dniu 26 marca 2012 roku. Jest to zgoda warunkowa zakładająca wyzbycie się przez Polpharmę wszelkich praw do następujących leków produkowanych przez nią lub Polfę Warszawa: Polocard lub Acard (leki przeciwzakrzepowe), Cipronex lub Proxacin (fluorochinolony) oraz Sulfacetamidum natrium lub Sulfacetamidum WZF 10% HEC (stosowane w infekcjach oczu).Jest 36 produktów.

Pokazano 1-12 z 36 pozycji