Lista produktów marki L'Erbolario

L’Erbolario powstało właśnie w Lodi, w 1978 roku, jako nagradzany Rzemieślniczy Sklep Zielarski.

Pierwszymi użytkownikami naszych kosmetyków byli klienci naszego sklepu zielarskiego w Lodi. L’Erbolario powstało właśnie w Lodi, w 1978 roku, jako nagradzany Rzemieślniczy Sklep Zielarski. To tutaj, na tyłach małego sklepu przy Corso Archinti, Franco Bergamaschi i jego żona Daniela Villa, założyciele L'Erbolario, stworzyli swoje pierwsze kosmetyki, opierając się na starych, sprawdzonych recepturach rodzinnych. Były to wody zapachowe, olejki do kąpieli i balsamy - wszystkie produkowane wyłącznie z naturalnych składników i wyróżniające  się delikatnym zapachem oraz klarowną, atrakcyjną grafiką opakowań.

 

Sukces był natychmiastowy: klientki polecały sobie Olejek Macassar, Tonik z Pokrzywy Zwyczajnej, Krem z Mleczka Pszczelego – produkty, które wciąż widnieją na liście produktów L’Erbolario. W ten sposób nasze kosmetyki znajdowały coraz więcej zwolenniczek, nie tylko w samym Lodi. Pod koniec 1983 roku L’Erbolario przeniosło produkcję w bardziej przestronne miejsce do zabytkowej siedziby przy Via Nazario Sauro na brzegu rzeki Adda.

W ten sposób rozpoczęły się lata tysięcy procesów destylacji i odparowywania, ekstrakcji roślin w szklanych perkolatorach, tworzenia coraz bardziej złożonych preparatów kosmetycznych – lata, podczas których scementowała się także owocna współpraca oparta o przyjaźnie nawiązane w trakcie studiów: L’Erbolario zaczyna działać pod egidą m.in. tak wybitnych osób, jak dr Vera Lodi, Paolo Rovesti - inicjator sektora fitokosmetycznego we Włoszech, Gianfranco Patri i profesor Gianni Proserpio, który koordynował przez lata prace Laboratorium Badań i Rozwoju L'Erbolario.

I tak wśród entuzjazmu, bezsennych nocy, ciężkiej pracy, ale także satysfakcjonujących sukcesów mijał czas: L’Erbolario z małej rodzinnej firmy przekształciło się w spółkę światowej sławy. W 1994 roku, L'Erbolario przeniosło się raz jeszcze i znalazło swoją stałą siedzibę w San Grato, w otoczonym zielenią zakładzie produkcyjnym w Parku Południowej Addy.

To właśnie stąd nadal każdego dnia ruszają ciężarówki z pachnącym transportem kosmetyków, aby dotrzeć do ponad 5000 sklepów zielarskich i aptek z działem zielarskim na terytorium całych Włoch, jak również do sklepów rozsianych niemalże po całym świecie. Historia L'Erbolario dobitnie świadczy o tym, że naturalne składniki roślinne, w połączeniu ze wsparciem stałych badań naukowych, pozostają niezbędnym elementem produktu kosmetycznego.

Na swojej pełnej sukcesów ścieżce rozwoju, L'Erbolario nie straciło nic ze swojej szczególnej i oryginalnej filozofii: liczy się przede wszystkim ogromny szacunek dla natury, w połączeniu z najnowszą technologią i wiedzą. Przyjemnie jest myśleć o tym, jak w epoce zdominowanej przez wymiar wirtualny, L’Erbolario pozostaje światem, w którym róża wciąż pachnie różą.Jest 3 produktów.

Pokazano 1-3 z 3 pozycji