Lista produktów marki KRKA

KRKA jest jedną z wiodących, odtwórczych firm farmaceutycznych na polskim rynku. Od niemal 40 lat oferujemy polskim pacjentom wysoką jakość naszych produktów.

KRKA-POLSKA jest częścią międzynarodowej korporacji, powstałej w Słowenii w 1954 r., a od niemal 40 lat obecnej na polskim rynku. Produkty Krka obecne są w 70 krajach na całym świecie.

Podstawowym kierunkiem działalności Krka jest produkcja i sprzedaż leków na receptę, produktów dostpnych bez recepty oraz produktów weterynaryjnych. Koncentrujemy się na rozwoju własnych, wysokiej jakości leków generycznych, które oferują wartość dodaną, i są sprzedawane pod markami własnymi Krka.

Charakterystyczne cechy naszych produktów to wysoki profil bezpieczeństwa oraz korzystny stosunek wysokiej jakości i przystępnej ceny.

Wzajemny szacunek, zaufanie i partnerstwo są podstawą naszych relacji ze środowiskiem medycznym i farmaceutycznym, co w połączeniu z podejmowaniem aktywności z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu pozwala nam z sukcesem łączyć działania biznesowe z wypełnianiem misji Krka: „Żyć zdrowym życiem”.

Podstawowymi kierunkami działalności KRKA-POLSKA są:

 

  • produkcja wysokiej jakości leków odtwórczych z wartością dodaną;
  • dystrybucja leków Krka;
  • promocja naszych produktów.

 

Jako producent i dystrybutor leków, jesteśmy jedną z największych i dynamicznie rozwijających się firm sektora farmaceutycznego w Polsce. Zatrudniamy dziś prawie 800 pracowników, a nasz nowoczesny zakład produkcyjny w Warszawie wytwarza do 400 milionów tabletek rocznie.

Niemal 85% sprzedaży wszystkich leków Krka, zarówno w Polsce jak i na świecie, stanowią leki na receptę. Szerokie portfolio obejmuje różnorodne dziedziny terapeutyczne, jednak w Polsce naszymi wiodącymi produktami są:

 

  • leki kardiologiczne, w tym zwłaszcza statyny, obniżające poziom lipidów i cholesterolu w surowicy krwi; Krka ma w Polsce ponad 15% udziału rynkowego w tej kategorii leków;
  • leki stosowane w terapii nadciśnienia tętniczego, w tym zwłaszcza sartany, należące do grupy antagonistów receptora angiotensyny II, a także formy tzw. leków skojarzonych, będących kombinacją sartanów z diuretykami (w różnych dawkach); leki Krka z tej kategorii mają już ok. 30% udział w rynku;
  • leki antydepresyjne, z grupy selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI), gdzie udział rynkowy Krka w Polsce w tej kategorii leków wynosi ponad 10%.

 

Innymi obszarami terapeutycznymi, w których Krka oferuje na polskim rynku znane i od lat stosowane przez lekarzy i pacjentów leki są: produkty stosowane w leczeniu alergii, chorób przewodu pokarmowego, antybiotyki, leki psychiatryczne, leki stosowane w terapii choroby Alzheimera, przeciw osteoporozie, przeciwwirusowe i wiele innych.

Odrębne portfolio produktów to leki dostępne bez recepty. Z sukcesem oferujemy takie popularne na polskim rynku produkty jak: Naklofen Top (żel o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym), Bilobil (terapia osłabienia pamięci i sprawności umysłowej), Septolete (ból gardła), Pikovit (witaminy i minerały dla dzieci) czy Kamgel (żel stosowany w stanach zapalnych i obrzękach skóry). Były one wielokrotnie wyróżniane i nagradzane w konkursach i rankingach konsumenckich (np. w 2012 r.: „Złoty OTIS” dla Septolete Plus w aerozolu, tytuł „Leku XX-lecia” w konkursie Gazety Farmaceutycznej dla Naklofenu Top), co świadczy o ich ugruntowanej pozycji rynkowej i zaufaniu konsumentów. Oferujemy także linię profesjonalnych, leczniczych kosmetyków Fitoval do pielęgnacji włosów i skóry głowy.

Także produkty weterynaryjne Krka, głównie antybiotyki dla zwierząt są od wielu lat szeroko i chętnie stosowane przez polskich hodowców i lekarzy weterynarii. Najbardziej znaną marką w naszym portfolio weterynaryjnym dla małych zwierząt jest porzeciwpasożytniczy lek Fypryst, stosowany u psów i kotów.Jest 27 produktów.

Pokazano 1-12 z 27 pozycji