Serce

Serce to worek mięśniowy, który leży w śródpiersiu, wprowadza krew w ruch. Z przodu graniczy z mostkiem, częściowo przykryte jest przez płuca, z tyłu znajduje się kręgosłup. Dolna część serca leży w piątej przestrzeni międzyżebrowej. Serce podzielone jest na 4 części. Budowa serca Serce jest pompą, wprowadzającą krew w ruch. Ma kształt trójkątny, wielkości pięści człowieka, zbudowane z tkanki mięśniowej, posiada specjalny rodzaj tkanki mięśniowej. Ściana serca zbudowana jest z 3 warstw: wewnątrz znajduje się cienka błona, czyli wsierdzie wyściełające całe serce. Blaszki wsierdzia zdwajają się między komorami i przedsionkami . Kolejna warstwa to mięśniówka., na zewnątrz od mięśniówki znajduje się nasierdzie. Zastawki przedsionkowo – komorowe są połączone z mięśniami brodawkowymi. Od nich odchodzą cienkie struny ścięgniste. Przedsionki są oddzielone od komór przegrodą przedsionkowo – komorową. Między lewą komorą a lewym przedsionkiem znajduje się zastawka dwudzielna, a między prawą komorą a prawym przedsionkiem zastawka trójdzielna. Zastawki składają się z płatków, które się zamykają i otwierają. Zastawka półksiężycowata aorty i w tętnicy płucnej składa się z trzech płatków. W środku serca są dwie jamy wypełnione krwią, podzielone na pół przegrodą międzykomorową. .Serce kurczy się przez całe życie człowieka, wykonuje pracę, tłoczy krew przez naczynia krwionośne. Częstość pracy serca wynosi średnio od 60 do 72 skurczów na minutę. Dzieci mają szybszą akcję serca. Jeśli praca jest zbyt szybka – tachikardia, jeśli zwolniona – bragikardia. Podczas wysiłku praca serca się przyspiesza od 80 do nawet 200 uderzeń na minutę. Impuls o skurczu serca pochodzi z układu przewodzącego, który leży w samym sercu. Głównym węzłem, dzięki któremu serce się kurczy jest węzeł zatokowo – przedsionkowy, leżący w przedsionku prawym. Poprzez liczne połączenia, pobudzenia idą do następnego węzła przedsionkowo – komorowego pracującego wolniej (40 uderzeń na minutę).

Serce

Aktywne filtry

129,00 zł

Kurkumin K2 kapsułki 60kaps.

Kurkuminę pozyskuje się z rośliny Curcuma longa. Jest jednym z najlepiej przebadanych związków – poświęcono jej ponad 3 000 badań przedklinicznych.

Free Shipping
129,00 zł
Availability: W magazynie
21,90 zł

Omega 3 kapsułki 60 kaps.

OMEGA 3 – Suplement diety zawierający kwasy tłuszczowe omega-3 w postaci kapsułek miękkich.

Wysokogatunkowy olej z ryb zimnowodnych, mianowany na 35% zawartość kwasów tłuszczowych omega-3 (DHA, EPA i inne), uzupełniający dietę w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT) omega-3.


Free Shipping
21,90 zł
Availability: Zapytaj o dostępność.
19,90 zł

Witamina D3 + K2 MK-7 tabletki 30 tabl.

Witamina D pomaga w utrzymaniu zdrowych kości i zębów. Wspiera prawidłowe funkcjonowanie mięśni oraz układu odpornościowego. Pomaga w prawidłowym wchłanianiu i wykorzystywaniu wapnia i fosforu oraz utrzymaniu właściwego poziomu wapnia we krwi. Dodatkowo bierze udział w procesie podziału komórek. Witamina K pomaga w utrzymaniu zdrowych kości oraz przyczynia się do prawidłowego krzepnięcia krwi.

Free Shipping
19,90 zł
Availability: W magazynie
49,90 zł

A-Z Argania 60 kapsułek

Składniki suplementu diety A-Z Argania:

  • chronią komórki przed przedwczesnym starzeniem (argania)
  • wspierają zdrowie układu krążenia (argania)
  • pomagają w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym (argania, witamina E)Free Shipping
49,90 zł
Availability: Obecnie brak na stanie
7,90 zł

Abrea 75 mg tabletki 90 tabl.

Lek Abrea stosuje się również w zapobieganiu tworzeniu się zakrzepów krwi po zabiegach chirurgicznych serca w celu rozszerzenia lub odblokowania naczyń krwionośnych.

Free Shipping
7,90 zł
Availability: W magazynie