List of products by brand Allergan

Allergan Inc. jest firmą z branży medycznej, koncentrującą się na opracowywaniu i wprowadzaniu na rynek innowacyjnych produktów, stosowanych w okulistyce, neurologii, medycynie estetycznej.

W Allergan wydobywanie z medycyny tego, co najlepsze, nie jest tylko obietnicą. To zobowiązanie, które wypełniamy od ponad 60 lat, i filozofia, zgodnie z którą zbudowaliśmy naszą firmę.

Innowacyjność, która inspiruje nas dzisiaj, była obecna w Allergan już za czasów założyciela firmy, farmaceuty Gavina S. Herberta. W 1948 r. Herbert był już odnoszącym sukcesy właścicielem sieci aptek w Los Angeles. Stanley Bly, bliski przyjaciel Herberta i chemik, rozbudził zainteresowanie i instynkt przedsiębiorcy założyciela Allergan, kiedy zwrócił się do niego z pomysłem opracowania antyalergicznych kropli do nosa zawierających środek przeciwhistaminowy – neoantergan. Założyli małe laboratorium na balkonie apteki Herberta w Los Angeles, aby wytwarzać roztwór, który nazwali ALLERGAN® Nasal Drops.

Później w odpowiedzi na sugestię zaprzyjaźnionego okulisty, Herbert i Bly zmienili formułę produktu na krople do oczu, które leczyły alergiczne zapalenie spojówek (zapalenie oka). W efekcie powstały krople ALLERGAN®, pierwsze antyhistaminowe krople do oczu w Stanach Zjednoczonych. Na przestrzeni lat firma wielokrotnie odnosiła sukcesy dzięki spełnianiu oczekiwań swych klientów. Pomyślne wprowadzenie kropel ALLERGAN® było początkiem kariery Herberta w dziedzinie okulistyki, a nazwa ta stała się przydomkiem jego nowej firmy, kiedy założył Allergan Pharmaceuticals, Inc. w 1950 r., aby rozwijać potencjał tej i innych terapii opracowanych wspólnie z Bly'em.

Herbert opierał rozwój firmy Allergan na odkrywaniu i opracowywaniu nowych formuł produktów specjalistycznych oraz na bliskiej współpracy z lekarzami i środowiskiem naukowym, mającej na celu doskonalenie tych produktów. Do 1953 r. firma Allergan produkowała krople do oczu i tworzyła nowe produkty, takie jak pierwsze krople do oczu z kortyzonem do leczenia zapalenia alergicznego i pierwszy steroidowy lek przeciwobrzękowy do oczu.

W 1957 r. Herbert przekazał firmę synowi, Gavinowi Herbertowi Jr. Gavin Herbert Jr., podobnie jak jego ojciec, korzystał z informacji uzyskanych dzięki uważnemu słuchaniu lekarzy i pacjentów oraz konsultacjom ze specjalistami i badaczami, kierując opracowywaniem nowych, innowacyjnych produktów w obszarach, w których potrzeby medyczne nie były spełniane.

Na przestrzeni lat zaszły pewne zmiany, w 1970 r. firma Allergan została spółką publiczną, w roku 1980 połączyła się ze spółką SmithKline Beckman, a w roku 1989 została ponownie zarejestrowana jako niezależna jednostka. W lipcu 2002 r. działy Allergan zajmujące się opieką okulistyczno-chirurgiczną i pielęgnacją soczewek kontaktowych zostały oddzielone od firmy i utworzyły nową spółkę, Advanced Medical Optics, a w marcu 2006 r. firma Allergan nabyła firmę Inamed Corporation, co wzmocniło globalną pozycję Allergan jako wiodącej firmy biomedycznej na szybko rozwijających się rynkach i przyczyniło się do powstania wiodącej sieci zajmującej się medycyną estetyczną. To wszystko przyczyniło się do powstania Allergan Inc. w dzisiejszej formie, pod kierownictwem Davida Pyotta, który nieustannie motywuje firmę do działania zgodnie z pierwotną wizją jej założycieli — wizją firmy skoncentrowanej na kliencie i szybko reagującej na jego potrzeby.

 
61,90 zł

Optive fusion krople do oczu 10 ml

OPTIVE Fusion™ jest jałowym wielodawkowym roztworem, który zawiera substancję konserwującą o nazwie PURITE® 0,01%, która rozkłada się na powierzchni oka do naturalnych składników ł

Free Shipping
61,90 zł
Availability: Produkt dostępny na zamówienie
34,50 zł

Optive krople do oczu 10 ml

Optive jest jałowym wielodawkowym roztworem, zawierającym sól sodową karboksymetylcelulozy i glicerynę oraz substancję konserwującą o nazwie Purite, która rozkłada się do naturalnych składników łez na powierzchni oka.

Free Shipping
34,50 zł
Availability: Obecnie brak na stanie
44,50 zł

Optive plus krople do oczu 10 ml

Optive Plus, to krople nawilżające do oczy. Tworzą efekt tzw. sztucznych łez, które zapewniają długotrwały komfort dla oczu. Krople można stosować z soczewkami kontaktowymi.

Free Shipping
44,50 zł
Availability: Obecnie brak na stanie