List of products by brand Sanum Polska

Sanum Polska Sp. z o.o. jest jedynym polskim dystrybutorem leków produkowanych przez firmę Sanum-Kehlbeck.

Firma Sanum-Kehlbeck została założona w 1975 roku przez  Heinricha Kehlbeck’a w wyniku połączenia firm:


1) firmy SANUM, Hamburg, należącej do farmaceuty Rinkert’a. Spółka ta została założona w 1932 roku przez jednego z pracowników Robert-Koch-Institut, Berlin. Wraz z firmą zostały nabyte między innymi prawa do produkcji: UTILIN ® (Bacillus subtilis), UTILIN ® "S" (Mycobacterium phlei), LATENSIN ® (Bacillus cereus) i RECARCIN ® (Bacillus firmus), które są produkowane do dnia dzisiejszego.

2) spółki IBICA, Hamburg, należącej do prof Enderlein’a i jego rodziny. W drodze tej transakcji zostały nabyte prawa do produkcji opracowanych przez prof. Enderlein’a preparatów: Mucor racemosus (dzisiaj MUCOKEHL ®, Pleo ® Muc), Aspergillus niger (dzisiaj NIGERSAN ®, Pleo ® Nig), Penicillium chrysogenum (dzisiaj NOTAKEHL ®, Pleo ® Not) i Penicillium roquefortii (dzisiaj FORTAKEHL ®, Pleo ® Fort).

Dzięki zdobytej wiedzy wynikającej z połączenia firm oraz wysokim budżetom na badania naukowe (20% zysku ze sprzedaży przeznaczane jest na badania) w ciągu ostatnich 20 lat zostały opracowane nowe linie produktów dzięki czemu na dzień dzisiejszy na światowym rynku dostępnych jest ponad 200 różnych leków.

Podstawą sukcesu leków Sanum oprócz dużej ilości przeprowadzanych badań i doskonałej jakości produktów jest przede wszystkim skuteczność ich działania i brak skutków ubocznych.

Firma w swoich 2 zakładach zatrudnia ponad 100 pracowników na powierzchni produkcyjnej ok. 10.000 m 2. Wszystkie etapy produkcji od projektowania po produkt końcowy odbywają się zgodnie z wytycznymi GMP. W zakładach produkowana jest zawsze  tylko jedna wersja każdego leku, który jest oferowany na całym świecie na tym samym poziomie jakości.

Obecnie preparaty Sanum są stosowane na całym świecie przez około 30.000 lekarzy.

49,90 zł

Alkala N proszek 150g

Gospodarka kwasowo-zasadowa ma decydujący wpływ na wszelkie procesy życiowe zachodzące w naszym organizmie. Najlepszy dla nas jest stan równowagi kwasowo zasadowej, co odpowiada wartości pH moczu 7. Przy odczynie pH moczu powyżej 7 przeważają w nim składniki zasadowe.

Free Shipping
49,90 zł
Availability: Produkt dostępny na zamówienie
67,90 zł

Alkala T tabletki 100 tabl.

Przeznaczony do spożycia w celu suplementacji zwązków zasadowych (alkalicznych) w organizmie.

Free Shipping
67,90 zł
Availability: W magazynie
13,90 zł

Alkala T tabletki 20 tabl.

Przeznaczony do spożycia w celu suplementacji zwązków zasadowych (alkalicznych) w organizmie.

Free Shipping
13,90 zł
Availability: W magazynie
65,50 zł

Neurapas 60mg+32mg+28mg tabletki 60tabl.

Tradycyjny produkt leczniczy roślinny do stosowania w wymienionych wskazaniach, Neurapas jest tradycyjnym lekiem roślinnym stosowanym: w przejściowych, łagodnych zaburzeniach nastroju, w trudnościach z zasypianiem na tle nerwowym,wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania.

Free Shipping
65,50 zł
Availability: Obecnie brak na stanie
39,90 zł

Pascoflair tabletki powlekane 30 tabl.

Pascoflair jest produktem leczniczym pochodzenia roślinnego, stosowanym w celu złagodzenia objawów stresu i ułatwiającym zasypianie.

Free Shipping
39,90 zł
Availability: Obecnie brak na stanie
35,90 zł

Sanprobi IBS 20 kapsułek

Szczep bakterii Lactobacillus plantarum 299V jest naturalnym składnikiem ochronnej flory jelitowej człowieka, której zaburzenia odgrywają istotna rolę w patogenezie objawów zespołu jelita drażliwego takich jak: bóle brzucha, wzdęcia, nadmierne oddawanie gazów oraz zaburzenia wypróżniania (zaparcia, biegunki). 

Free Shipping
35,90 zł
Availability: W magazynie
30,90 zł

SANPROBI 4 ENTERIC kapsułki 20 kaps.

Kapsułki dojelitowe Sanprobi 4 Enteric to probiotyk wieloszczepowy, który zawiera unikalną kompozycję czterech szczepów bakterii probiotycznych w kapsułkach dojelitowych DRcapsTM – chroniących probiotyki przed działaniem kwasu solnego w żołądku i rozpuszczających się dopiero w jelitach.

Free Shipping
30,90 zł
Availability: W magazynie
33,50 zł

SANPROBI ACTIVE & SPORT kapsułki 40kaps.

SANPROBI Active&Sport to nowoczesny probiotyk dobrany do potrzeb ludzi aktywnych fizycznie. Po analizie problemów zdrowotnych, z którymi zmagają się zawodowcy oraz amatorzy sportu.

Free Shipping
33,50 zł
Availability: W magazynie
33,50 zł

SANPROBI BARRIER kapsułki 40kaps.

SANPROBI  BARRIER to probiotyk wieloszczepowy, który zawiera unikalną kompozycję ośmiu szczepów probiotycznych, starannie dobranych, które utrzymują i wspierają pracę bariery jelitowej.Free Shipping
33,50 zł
Availability: W magazynie