List of products by brand VIPHARM S.A.

Vipharm jest polską firmą farmaceutyczną, która od ponad 10 lat koncentruje się na badaniach, promocji i sprzedaży.

Punktem wyjścia do pierwszych badań Firmy Vipharm nad nowymi produktami, stały się dane epidemiologiczne dotyczące chorych na nowotwory w Polsce. Najczęstszym nowotworem złośliwym u kobiet jest rak piersi (ponad 14000 nowych zachorowań rocznie!).

 

Prace badawcze doprowadziły w latach 2000-2004 kolejno do zarejestrowania leków: Tamoxifen oraz inhibitorów aromatazy III generacji - Lametta (letrozol) i Atrozol (anastrozol), które dają możliwość wyboru leczenia hormonalnego na każdym etapie rozwoju raka piersi u pacjentek po menopauzie. 

 

Najczęstszym nowotworem złośliwym u mężczyzn jest rak gruczołu krokowego. Lekiem wskazanym w leczeniu zaawansowanego raka gruczołu krokowego jest Binabic (bikalutamid),zarejestrowany przez Vipharm w 2009 roku.

 

Jednym z następstwem rozwoju choroby nowotworowej są  przerzuty nowotworowe do kości. Lek z grupy bisfosfonianów Pamifos (pamidronian disodowy) firmy Vipharm to ponad 7 lat doświadczeń w Polsce w skutecznym leczeniu osteolitycznych przerzutów nowotworowych do kości, zmian osteolitycznych w szpiczaku mnogim oraz w hiperkalcemii w przebiegu choroby nowotworowej.

 

W zaawansowanym stadium choroby nowotworowej 80% chorym towarzyszy wyniszczenie nowotworowe. Pacjenci mają problemy z odżywianiem, przyjmowaniem posiłków. W leczeniu utraty masy ciała skuteczny jest lek Megalia (octan megestrolu), obecny na rynku od ponad 5 lat.  

 

Nowoczesne leczenie to poprawa jakości życia polskich pacjentów. Jednym z problemów zdrowotnych naszego społeczeństwa obok rozprzestrzeniających się chorób nowotworowych są choroby psychiczne.

  

W  2008 roku firma Vipharm wprowadziła na rynek leki stosowane w zaburzeniach ośrodkowego układu nerwowego. Jako pierwszy, lek przeciwdepresyjny – Arketis. Paroksetyna posiada najszerszy zakres wskazań wśród SSRI obejmujący zaburzenia afektywne i lękowe.

  

Ponad 400 tysięcy osób w Polsce cierpi  z powodu otępienia, z czego ponad połowę stanowią chorzy na chorobę Alzheimera.

Lek Donesyn (donepezil) to rekomendowany przez IGERO 2006 inhibitor acetylocholinesterazy stosowany w leczeniu łagodnej do umiarkowanie ciężkiej postaci otępienia w chorobie Alzheimera.

  

Risperidon Vipharm (risperidon) to atypowy lek przeciwpsychotyczny. Ujęty w standardach należy do leków pierwszego rzutu w leczeniu schizofrenii.

 

W 2010 roku wraz z rozwojem portfolio leków, firma jako pierwsza wprowadziła na rynek generyczny ropinirol - Aropilo. Ropinirol to możliwość nowoczesnej terapii w chorobie Parkinsona zarówno w monoterapii, jak i w leczeniu skojarzonym z lewodopą.

  

Kolejne lata działalności firmy Vipharm wśród lekarzy i pacjentów skierowały uwagę na problem zmian skórnych, które mogą się pojawić u pacjentów w opiece paliatywnej, w domach pomocy społecznej, w zakładach opiekuńczo-leczniczych oraz na oddziałach szpitalnych po radioterapii i po zabiegach chirurgicznych. Wychodząc im naprzeciw firma Vipharm wprowadziła krem hipoalergiczny – Olvizone.

23,90 zł

Olvizone balsam do ciała 200 ml

Balsam hipoalergiczny Olvizone zawiera ozonowaną oliwę z oliwek, która dzięki zawartości cennych składników, m.in. kwasów tłuszczowych, witamin A, E, D i K głęboko natłuszcza, nawilża i wspomaga regenerację skóry, działa przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie.

Free Shipping
23,90 zł
Availability: W magazynie