List of products by brand Unimil

Przedstawiamy Państwu firmę Unimil jedynego w Polsce producenta prezerwatyw z lateksu kauczuku naturalnego.

Unimil rozpoczął swoją działalność w 1990 roku. Obecnie jest niekwestionowanym liderem na rynku prezerwatyw w Polsce, a jego produkty cieszą się niesłabnącym zaufaniem nabywców, o czym świadczy ok. 65-70% udział ilościowy w krajowej sprzedaży.

Unimil jest spółką akcyjna. Na parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie zadebiutował w 1997 roku.

Na przełomie 2004 i 2005 roku Unimil SA przeprowadził pierwszą w historii polskiej giełdy operację wykupu od konsorcjum banków wszystkich długów swojej spółki-matki niemieckiego koncernu Condomi, notowanego na giełdzie we Frankfurcie. Wydarzenie to odbiło się szerokim echem w mediach krajowych i zagranicznych.

Grupa Unimil to największy producent prezerwatyw w Europie i jednocześnie największy na świecie wytwórca osłonek medycznych dla sond do ginekologicznych i urologicznych badań USG.

Obowiązujący w Unimil SA system zarządzania jakością, certyfikowany przez dwie jednostki polską PCBC i niemiecką TÜV NORD CERT, jest zgodny z wymaganiami międzynarodowych norm: ISO 9001:2000 (dot. systemu zarządzania jakością) oraz EN ISO 13485 (dot. produkcji wyrobów medycznych). Podczas produkcji spełniane są wymagania międzynarodowej normy na prezerwatywy EN ISO 4074:2002. Dodatkowo seria Special Collection posiada przyznany przez TÜV NORD CERT znak: Sprawdzona jakość, nadzorowana produkcja. Wszystkie wyroby spółki sygnowane są certyfikowanym znakiem CE.

Unimil może poszczycić się wieloma nagrodami godłem Teraz Polska przyznanym w 2003 roku prezerwatywom serii Special Collection (najbardziej prestiżowym wyróżnieniem dla polskich produktów), a także czterokrotnych zdobyciem w ostatnich latach statuetki Lidera Rynku i dwukrotnym Euro Leadera w zakresie produkcji sprzedaży prezerwatyw.

Złotymi medalami Międzynarodowych Targów Poznańskich zostały do tej pory nagrodzone prezerwatywy: New Caress Safeness ze środkiem plemnikobójczym, Frutti di Amore o zapachu mięty, Conamore o zapachu czekolady oraz cała seria Special Collection.

Ponadto w plebiscycie Studencki Produkt Roku 2005 organizowanym przez miesięcznik Dlaczego, prezerwatywy Unimilu zwyciężyły w kategorii Studencka gumka, pokonując wiele znanych światowych marek.

W 2006 roku niezwykle prestiżowy tytuł CoolBrands otrzymała marka Unimil. Pierwsza polska edycja CoolBrands była częścią ogólnoeuropejskiego badania mającego na celu określenie gustów i preferencji konsumentów w Europie. Aby marka została uznana za cool, musi mieć styl, być innowacyjna, oryginalna, autentyczna i wyjątkowa.