List of products by brand Herbamedicus

Historia produktów szwajcarskiej firmy Herbamedicus zaczęła się na długo przed założeniem firmy Herbamedicus GmbH w Zurychu 2006 roku.

Historia produktów szwajcarskiej firmy Herbamedicus zaczęła się na długo przed założeniem firmy Herbamedicus GmbH w Zurychu 2006 roku. Na samym początku była skuteczna, sprawdzona przez pokolenia receptura na balsam ziołowy na bazie kasztanowca końskiego, tzw. Pferdebalsam, który był przygotowywany przez lokalnego farmaceutę i zielarza w miasteczku Schwyz. Jego skład był następnie przekazywany z pokolenia na pokolenie, aż trafił do rąk założycieli firmy Herbamedicus.

Oryginał tradycyjnej receptury na Pferdebalsam z 25 ziół jest po dziś dzień przechowywany w siedzibie spółki w Szwajcarii. Oryginalna receptura i proces produkcji zostały dostosowane do wykorzystania nowoczesnych technologii produkcyjnych. Produkt końcowy został wprowadzony na rynek w 2007 roku. W Republice Czeskiej i innych rynkach jest sprzedawany pod nazwą chronioną: Koňská mast (Końska maść).

Mottem firmy Herbamedicus jest poprawa życia ludzi poprzez oferowanie naturalnych preparatów wykorzystujących ukrytą moc ziół. Od pierwotnej koncentracji na układzie mięśniowo-szkieletowym oferta produktów Herbamedicus rozszerzyła się o pielęgnację całego ciała, a w szczególności skóry. Obecnie znajdziemy w niej takie produkty, jak Dermorevital, Cellulitis, Maść z konopi, Borsuća maść itd. Eksperci i specjaliści firmy Herbamedicus nieustannie pracują nad rozwojem nowych linii produktowych w dziedzinie naturalnych kosmetyków leczniczych oraz suplementów diety.

Od momentu założenia spółka Herbamedicus była skupiona przede wszystkim na obszarze Europy Środkowej, gdzie wyraźnie brakowało produktów pochodzenia naturalnego. Obecnie portfolio produktów naszej spółki można znaleźć w Czechach, w Słowacji, w Polsce, a także we Francji lub Wielkiej Brytanii i wielu innych krajach.

W kwietniu 2010 r. wyłącznym dystrybutorem na polskim rynku został Herbamedicus Sp., z.o.o. z siedzibą w Tuszynie.  I w czerwcu 2014 Herbamedicus Sp. z.o.o. podpisał umowę na realizację projektu WND–POIG.08.02.00-10-084/13 pn. „Wdrożenie innowacyjnego systemu klasy B2B wspierającego procesy przedsiębiorstwa zajmującego się dystrybucją i handlem naturalnymi preparatami” współfinansowanego ze środków działania 8.2 Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B, Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007 -2013.32,90 zł

Borsucza maść na lepsze oddychanie 125 ml

Unikalny preparat roślinny zastępuje sprawdzone działanie niedostepnego już sadła z borsuka, które w tradycyjnej medycynie ludowej było stosowane jako balsam na klatkę piersiową w celu lepszego odkrzturzania przy grypie i przeziębieniu.

Free Shipping
32,90 zł
Availability: W magazynie
26,50 zł

Herbamedicus Końska Maść Sport - Relaks maść 150ml

Końska maść SPORT – RELAX to balsam ziołowy stworzony specjalnie dla aktywnych sportowców. Jej działanie chłodzące pomaga dokładnie rozkurczyć mięśnie, wywołuje uczucie rozluźnienia i pomaga w szybszej regeneracji. 

Free Shipping
26,50 zł
Availability: Obecnie brak na stanie