Lista produktów marki Labofarm

Innowacyjno-Wdrożeniowe Laboratorium Farmaceutyczne Labofarm - Mgr farm. Tadeusz Pawełek jest jedną z wiodących firm farmaceutycznych o profilu zielarskim w Polsce.

Innowacyjno-Wdrożeniowe Laboratorium Farmaceutyczne Labofarm - Mgr farm. Tadeusz Pawełekjest jedną z wiodących firm farmaceutycznych o profilu zielarskim w Polsce. To efekt wieloletniej, konsekwentnej polityki jakości. Dotyczy ona nie tylko własnych produktów, lecz także starań o uporządkowanie rynku surowców leczniczych w Polsce i o właściwy status leku roślinnego w naszym kraju.

Działalność Labofarmu obejmuje rejestrację, wytwarzanie, dystrybucję i sprzedaż produktów roślinnych leczniczych. Wyróżniają się one wysoką jakością, bezpieczeństwem i skutecznością. Atutem jest także bardzo korzystna relacja efektu terapeutycznego w stosunku do ceny tych produktów.

Innowacyjna technologia Labofarmu chroni surowce przed niekorzystnymi skutkami procesu ekstrakcji chemicznej. Zbierane i przetwarzane w kontrolowanych warunkach, standaryzowane części roślin są mikronizowane, bez naruszania delikatnej równowagi fitochemicznej. W ten sposób zachowujemy naturalne, pierwotne proporcje występujących w roślinach substancji farmakologicznie czynnych. Wykorzystanie efektu synergii – działania wszystkich składników, posiadających właściwości lecznicze - zapewnia pacjentowi optymalny efekt terapeutyczny, po zastosowaniu wskazanej dawki gotowej postaci leku.

 

Wszystkie leki Labofarmu są sklasyfikowane w grupie leków o ugruntowanym zastosowaniu leczniczym (Well Established Use) lub wśród tradycyjnych roślinnych produktów leczniczych (Traditional Herbal Medicinal Products). Wszystkie są zgodne z surowymi wymaganiami Unii Europejskiej. Tym wymaganiom mogliśmy sprostać między innymi dzięki własnemu, ściśle monitorowanemu gospodarstwu, na którym prowadzimy uprawy roślin leczniczych.

 

Labofarm-Agroprowadzi pięćdziesięciohektarowe, specjalistyczne gospodarstwo zielarskie, posiadające międzynarodowy certyfikat ekologiczności. Produkuje ono standaryzowane surowce roślinne - na potrzeby własnej produkcji leków oraz na eksport.

 

LaboVetto marka innowacyjnych preparatów weterynaryjnych, wytwarzanych z roślinnych surowców leczniczych, w warunkach GMP.

 

Labofarmjest marką dobrze znaną i rozpoznawaną w ponad 20 krajach świata. Nasze tradycyjne, ciągle rozwijające się rynki, to Litwa, Łotwa, Estonia oraz Czechy. Poszerzamy jednak naszą działalność na kraje Afryki, Azji oraz na Daleki Wschód. Obecnie już 20% produkcji sprzedajemy na rynkach zagranicznych.

 

Sukces Labofarmu to nie tylko wynik polityki jakości, lecz także konsekwentnej realizacji misji, polegającej na upowszechnianiu osiągnięć fitoterapii poprzez wprowadzenie do lecznictwa nowoczesnych leków, opartych na najlepszych tradycjach zielarskich oraz szeroka akcja popularyzująca fitoterapię w całym kraju – między innymi za pośrednictwem wydawanego przez nas ogólnopolskiego kwartalnika Panacea – Leki ziołowe.

Sukces w sprzedaży jest wynikiem jakości i skuteczności terapeutycznej naszych produktów, w których udało się połączyć tradycję zielarską z konsekwencją w badaniach rozwojowych i w innowacjach technologicznych.Jest 11 produktów.

Pokazano 1-11 z 11 pozycji