List of products by brand Pampa

Celem i dążeniem firmy od początku jest stałe podnoszenie jakości produkcji przez rozwijanie sprawnie działającego SYSTEMU ZAPEWNIENIA JAKOŚCI, co skutkuje produkowaniem coraz lepszych, bardziej nowoczesnych i bezpiecznych leków.

Rok 1989 był przełomowy nie tylko dla historii Polski ale też dla krajowej gospodarki. Wówczas w sprzyjających warunkach polityczno - gospodarczych powstało wiele nowych firm wśród nich LABORATORIUM FARMACEUTYCZNO - KOSMETYCZNE PAMPA w podwarszawskim PIASECZNIE.

Początki były trudne, należało zorganizować wszystko od zera, skompletować załoge, maszyny i urządzenia, wypracować skuteczny system zaopatrzenia i dystrybucji. Pierwszym preparatem leczniczym produkowanym przez LFK-PAMPA była MYKODERMINA - lek przeciw grzybiczy w postaci maści, płynu i zasypki. Potem pojawiły się kolejne leki wśród nich PUDRODERM - zawiesina chętnie stosowana przez lekarzy przy ospie wwietrznej i półpaścu.

Przełomowym okazał się rok 1994 gdy rozrastająca się firma musiała przenieść się do nowej siedziby, pozwalającej rozwinąć produkcję farmaceutyków. Zainwestowane w rozwój firmy nakłady zaowocowały nowymi uruchomieniami. Kolejno wprowadzono na rynek nowe leki: PULMONIL, NERWONAL, skupiając się na produkcji leków OTC (dostępnych bez recepty).

Dziś produkcja PAMPY dzieli się na dwa główne działy: leki gotowe, których posiada obecnie spory asortyment i substancje do receptury aptecznej wśród nich wysokiej jakości podłoża do receptury aptecznej.

LFK-PAMPA regularnie bierze udział w TARGACH - BLIŻEJ ZDROWIA, BLIŻEJ NATURY na których inne leki PAMPY również zdobyły nagrody. Bardzo ważne dla firmy było uzyskanie Certyfikatu GMP (Good Manufacturing Praktice) potwierdzającego jakość produkcji, niezbędnego dla firm farm farmaceutycznych działających w UNII EUROPEJSKIEJ.

W 2002 r. asortyment firmy został rozszerzony o nową serię leków homeopatycznych wśród których prawdziwymi hitami okazały się MAŚĆ NA ODLEŻYNY oraz PROKTOSANOL - lek na hemoroidy.

Celem i dążeniem firmy od początku jest stałe podnoszenie jakości produkcji przez rozwijanie sprawnie działającego SYSTEMU ZAPEWNIENIA JAKOŚCI, co skutkuje produkowaniem coraz lepszych, bardziej nowoczesnych i bezpiecznych leków.12,90 zł

Pudroderm 140 g

Puder płynny, dzięki zawartości benzocainy i mentolu zapewnia długotrwałe działanie kojąco-uśmierzające.

Free Shipping
12,90 zł
Availability: Produkt dostępny na zamówienie
11,90 zł

Unibasis 5 Plus emulsja do ciała 40g

Emulsja do skóry wrażliwej zawiera 5% panthenolu.

Emulsja hypoalergiczna dla skóry wrażliwej, podrażnionej, wysuszonej.Free Shipping
11,90 zł
Availability: Obecnie brak na stanie
39,90 zł

Unibasis Max emulsja do ciała 450g

Emulsja do skóry suchej, wrażliwej, podrażnionej, szczególnie z łuszczycą, egzemą, atopowym zapaleniem skóry.

Free Shipping
39,90 zł
Availability: Obecnie brak na stanie