Lista produktów marki FSP Galena

GALENA nieustannie troszczy się o zdrowie i komfort życia ludzi poprzez oferowanie im skutecznych leków wytwarzanych według najwyższych światowych standardów.

GALENA jest polską firmą o sześćdziesięciopięcioletniej tradycji i doświadczeniu, zajmującą się produkcją farmaceutyczną, syntezą substancji czynnych oraz usługami w zakresie produkcji oraz konfekcjonowania.

Wszystko zaczęło się we Wrocławiu - stolicy Dolnego Śląska, na ziemiach odzyskanych, gdzie 11 marca 1946 przy ul. ks. Witolda powstał zakład syntez substancji farmaceutycznych. W kolejnych latach produkcja została przeniesiona na ul. Kruczą ( tam do dnia dzisiejszego mieści się główna siedziba firmy ). Dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa obejmował poszerzanie asortymentu postaci wytwarzanych leków i substancji. W tym czasie na rynek wprowadzono między innymi syrop przeciwkaszlowy, zawierający w składzie tiokol, wytwarzany w naszym zakładzie. W 1963 roku zakupiono nowy teren przy ulicy Dożynkowej pod rozbudowę firmy. Ostatecznie, po gruntownej przebudowie, została tam przeniesiona produkcja substancji czynnych, stanowiąca w latach 70. i 80 znaczny udział w ogólnej wartości produkcji Galeny. Inwestycja ta była wyrazem dbałości o środowisko naturalne i konsekwencją stale poszerzanej oferty. To właśnie w tym zakładzie wytwarzane są obecnie substancje wykorzystywane do produkcji leków z rożnych grup terapeutycznych.

Mało kto pamięta, że znany dziś paracetamol już w latach 60 i 70 produkowany był właśnie w galenie. Coraz wyższe wymagania techniczne stawiane producentom leków, oraz konieczność spełniania norm produkcji na najwyższym poziomie były bodźcem do dalszej rozbudowy i szukania najlepszych rozwiązań technicznych. W Galenie powstał nowoczesny Wydział Produkcji Leków, którego warunki produkcyjne odpowiadają standardom Unii Europejskiej, co potwierdzają liczne certyfikaty, w tym Certyfikat Dobrej Praktyki Wytwarzania i Zapewnienia Jakości nadany przez Głównego Inspektora Farmaceutycznego. Wśród licznych inwestycji lat 80-90, świadczących o nowoczesności i przynależności do ścisłej czołówki producentów farmaceutycznych kraju, należy również wymienić ekologiczną kotłownię i biologiczno-chemiczną oczyszczalnię ścieków. Oba projekty, poza wsparciem własnej produkcji, w znacznym stopniu ograniczyły uciążliwość dla środowiska i stały się początkiem wdrażania i doskonalenia systemu zarządzania środowiskowego, zgodnego z wymaganiami normy ISO 14001. Stale modernizowany i rozbudowywany Wydział Produkcji Leków, unowocześniany park maszynowy Wydziału Syntez Chemicznych i doskonale wyposażone laboratoria kontroli jakości są najlepszą wizytówką firmy i umożliwiają produkcję na najwyższym poziomie.

Wsparcie programów Unii Europejskiej pozwoliło na dalszą rozbudowę zakładu przy ul. Dożynkowej. Powstały kolejne pomieszczenia produkcyjne i magazynowe, spełniające najsurowsze wymagania związane z produkcją farmaceutyczną. Pozwoliło to Galenie na produkcję leków i substancji farmaceutycznych stosowanych w leczeniu wielu schorzeń, m.in. układu krążenia, cukrzycy, w terapii przeciwbólowej, przeciwalergiczne i wielu innych.
Największym potencjałem firmy są przede wszystkim pracujący tu ludzie, którzy wspólnie stworzyli sprawny system zarządzania jakością, wypracowali efektywny proces produkcji oraz udoskonalili system logistyczny co pozwoliło na indywidualne podejście do klienta, dostosowanie się do jego potrzeb i oczekiwań.

W chwili obecnej Galena jest firmą nowoczesną, o ugruntowanej pozycji, analizującą nieustannie szanse i zagrożenia na rynku krajowym i za granica. Dzięki szerokiemu asortymentowi produkowanych leków, suplementów diety i substancji czynnych oraz stałemu poszerzaniu oferty i zakresu usług, z powodzeniem realizuje przyjęty plan rozwoju.Jest 24 produktów.

Pokazano 1-12 z 24 pozycji