List of products by brand FSP Galena

GALENA nieustannie troszczy się o zdrowie i komfort życia ludzi poprzez oferowanie im skutecznych leków wytwarzanych według najwyższych światowych standardów.

GALENA jest polską firmą o sześćdziesięciopięcioletniej tradycji i doświadczeniu, zajmującą się produkcją farmaceutyczną, syntezą substancji czynnych oraz usługami w zakresie produkcji oraz konfekcjonowania.

Wszystko zaczęło się we Wrocławiu - stolicy Dolnego Śląska, na ziemiach odzyskanych, gdzie 11 marca 1946 przy ul. ks. Witolda powstał zakład syntez substancji farmaceutycznych. W kolejnych latach produkcja została przeniesiona na ul. Kruczą ( tam do dnia dzisiejszego mieści się główna siedziba firmy ). Dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa obejmował poszerzanie asortymentu postaci wytwarzanych leków i substancji. W tym czasie na rynek wprowadzono między innymi syrop przeciwkaszlowy, zawierający w składzie tiokol, wytwarzany w naszym zakładzie. W 1963 roku zakupiono nowy teren przy ulicy Dożynkowej pod rozbudowę firmy. Ostatecznie, po gruntownej przebudowie, została tam przeniesiona produkcja substancji czynnych, stanowiąca w latach 70. i 80 znaczny udział w ogólnej wartości produkcji Galeny. Inwestycja ta była wyrazem dbałości o środowisko naturalne i konsekwencją stale poszerzanej oferty. To właśnie w tym zakładzie wytwarzane są obecnie substancje wykorzystywane do produkcji leków z rożnych grup terapeutycznych.

Mało kto pamięta, że znany dziś paracetamol już w latach 60 i 70 produkowany był właśnie w galenie. Coraz wyższe wymagania techniczne stawiane producentom leków, oraz konieczność spełniania norm produkcji na najwyższym poziomie były bodźcem do dalszej rozbudowy i szukania najlepszych rozwiązań technicznych. W Galenie powstał nowoczesny Wydział Produkcji Leków, którego warunki produkcyjne odpowiadają standardom Unii Europejskiej, co potwierdzają liczne certyfikaty, w tym Certyfikat Dobrej Praktyki Wytwarzania i Zapewnienia Jakości nadany przez Głównego Inspektora Farmaceutycznego. Wśród licznych inwestycji lat 80-90, świadczących o nowoczesności i przynależności do ścisłej czołówki producentów farmaceutycznych kraju, należy również wymienić ekologiczną kotłownię i biologiczno-chemiczną oczyszczalnię ścieków. Oba projekty, poza wsparciem własnej produkcji, w znacznym stopniu ograniczyły uciążliwość dla środowiska i stały się początkiem wdrażania i doskonalenia systemu zarządzania środowiskowego, zgodnego z wymaganiami normy ISO 14001. Stale modernizowany i rozbudowywany Wydział Produkcji Leków, unowocześniany park maszynowy Wydziału Syntez Chemicznych i doskonale wyposażone laboratoria kontroli jakości są najlepszą wizytówką firmy i umożliwiają produkcję na najwyższym poziomie.

Wsparcie programów Unii Europejskiej pozwoliło na dalszą rozbudowę zakładu przy ul. Dożynkowej. Powstały kolejne pomieszczenia produkcyjne i magazynowe, spełniające najsurowsze wymagania związane z produkcją farmaceutyczną. Pozwoliło to Galenie na produkcję leków i substancji farmaceutycznych stosowanych w leczeniu wielu schorzeń, m.in. układu krążenia, cukrzycy, w terapii przeciwbólowej, przeciwalergiczne i wielu innych.
Największym potencjałem firmy są przede wszystkim pracujący tu ludzie, którzy wspólnie stworzyli sprawny system zarządzania jakością, wypracowali efektywny proces produkcji oraz udoskonalili system logistyczny co pozwoliło na indywidualne podejście do klienta, dostosowanie się do jego potrzeb i oczekiwań.

W chwili obecnej Galena jest firmą nowoczesną, o ugruntowanej pozycji, analizującą nieustannie szanse i zagrożenia na rynku krajowym i za granica. Dzięki szerokiemu asortymentowi produkowanych leków, suplementów diety i substancji czynnych oraz stałemu poszerzaniu oferty i zakresu usług, z powodzeniem realizuje przyjęty plan rozwoju.27,50 zł

Adproctin kapsułki 30kaps.

Leczenie żylaków odbytu (hemoroidów). Produkt leczniczy Adproctin jest wskazany do stosowania u dorosłych.
Free Shipping
27,50 zł
Availability: W magazynie
16,90 zł

DayMag B6 saszetki 20sasz.

Suplement diety DayMag B6. Zawarty w suplemencie magnez pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni, uczestniczy w utrzymaniu zdrowych kości i zębów, bierze udział w utrzymaniu równowagi elektrolitowej, zaangażowany jest w prawidłowy metabolizm energetyczny, pomaga w prawidłowej syntezie białek.

Free Shipping
16,90 zł
Availability: W magazynie
19,90 zł

DayMag B6 saszetki 20sasz.

DayMag B6 to suplement diety zawierający wysoce przyswajalną formę magnezu (w postaci cytrynianu), wzbogacony witaminą B6.

Free Shipping
19,90 zł
Availability: Obecnie brak na stanie
12,90 zł

ENTEROBIOTIC kapsułki 10 kaps.

Niewłaściwa dieta, stres, podróże do ciepłych krajów, a także stosowanie antybiotyków zaburzają naszą mikroflorę jelitową, która odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego i odpornościowego. EnteroBIOTIC suplementuje dietę w probiotyczne drożdże Saccharomyces boulardii, które w trakcie trwania suplementacji tymczasowo kolonizują jelito grube.

Free Shipping
12,90 zł
Availability: Obecnie brak na stanie
14,50 zł

Fenspogal (2 mg/ml) syrop 150 ml

Fenspogal stosuje się w leczeniu objawowym (kaszel i odkrztuszanie) w przebiegu chorób zapalnych oskrzeli i płuc. 

Free Shipping
14,50 zł
Availability: W magazynie
19,50 zł

Galvenox Soft żel do nóg 50 g

Preparat do pielęgnacji skóry dla osób ze skłonnością do zasinień i pajączków naczyniowych oraz zmian żylakowych i obrzęków. Redukuje obrzęki i zmiany naczyniowe.

Free Shipping
19,50 zł
Availability: Obecnie brak na stanie
23,50 zł

Galvenox Veno kapsułki 30kaps.

Galvenox Veno to produkt leczniczy, w którym substancją czynną jest wapnia dobezylan jednowodny, wskazany do leczenia objawów niewydolności żylnej kończyn dolnych i żylaków odbytu. Lek zmniejsza przepuszczalność naczyń krwionośnych i limfatycznych.
Free Shipping
23,50 zł
Availability: W magazynie