List of products by brand Humana

Humana - grupa przedsiębiorstw z obrotem ponad 2,9 mld euro i ilością ponad 3,3 mld kg przetwarzanego rocznie mleka, należy do liderów firm przetwarzających ten surowiec.

Humana - grupa przedsiębiorstw z obrotem ponad 2,9 mld euro i ilością ponad 3,3 mld kg przetwarzanego rocznie mleka, należy do liderów firm przetwarzających ten surowiec. W Niemczech Humana Milchunion zajmuje pod tym względem drugie miejsce, natomiast na świecie mieści się w tym rankingu w pierwszej dwudziestce.

Humana Milchunion eG, spółka-matka całej grupy przedsiębiorstw, jest zorganizowana na zasadach spółdzielczych, co oznacza, że dostawcy najważniejszego surowca – mleka są właścicielami firmy. Około 6 tysięcy dostawców mleka w czterech landach zaopatruje codziennie 12 zakładów produkcyjnych Humany.

 

 • Rok 1950: Pewien niemiecki lekarz pediatra, mieszkający w niewielkim mieście Herford doktor Heinz Lemke, od lat badał możliwości stworzenia specjalnego mleka dla niemowląt, jak najbardziej zbliżonego składem do mleka matki. Udało mu się to w 1949 roku. Krótko potem firma Humana wprowadziła na rynek pierwszy raz efekt jego badań – wytworzone przemysłowo mleko dla niemowląt "Humana".
 • Rok 1958: Wprowadzenie na rynek pierwszej kaszki bananowej w formie proszku.
 • Rok 1962: Wprowadzenie na rynek pierwszego specjalnego mleka dla dzieci przedwcześnie urodzonych (to mleko, jeszcze w latach sześćdziesiątych, a także znacznie później, było sprowadzane do Polski).
 • W tym samym roku – studia naukowe nad składem mleka matki w różnych fazach laktacji i wprowadzenie na rynek maksymalnie zbliżonego do mleka matki, początkowego mleka sycącego.
 • Rok 1967: Humana, jako pierwszy producent, wprowadził na rynek preparat leczniczy, zbilansowaną dietę bananowo-mleczną, stosowaną w terapii biegunek.
 • Lata 1968-1970: Wprowadzenie na rynek serii nowych produktów – kaszek dla niemowląt i dzieci.
 • Lata 1971-1973: Badania kliniczne, których skutkiem było wprowadzenie na rynek mleka z bananami. Sycące mleko z bananami sprawdziło się dobrze u niemowląt z tendencją do ulewania i labilnym przewodem pokarmowym.
 • Rok 1982: Dla dzieci, które nie tolerują mleka krowiego, firma opracowała i wprowadziła na rynek specjalne mleko dla niemowląt, wytwarzane wyłącznie na bazie roślinnej.
 • Rok 1985: Pierwsze wprowadzenie na rynek bogatego w energię i substancje odżywcze mleka.
 • Rok 1992: Wprowadzenie do obrotu nowej linii hipoalergicznych preparatów do początkowego żywienia niemowląt dla dzieci z ryzykiem wystąpienia chorób alergicznych.
 • Rok 1994: Opracowanie i wprowadzenie do sprzedaży specjalnej wody dla niemowląt.
 • Rok 1997: Rozszerzenie oferty dla dzieci z ryzykiem alergii o nowy produkt do żywienia następnego.
 • Rok 2001: Humana wprowadziła do sprzedaży mleko następne dla dzieci od ósmego miesiąca życia.
 • Rok 2003: Pierwsze wprowadzenie do obrotu produktów z dodatkiem prebiotyków.
 • Rok 2007: Opracowanie i wprowadzenie na rynek polski mlek początkowych i preparatów do początkowego żywienia niemowląt z dodatkiem LC-PUFA.

Produkty Humana Milchunion są dostępne w ponad 70 krajach świata. 20,00 zł

Humana Herbatka na brzuszek 200g

Humana Herbatka na brzuszek jest łagodnym lekkostrawnym napojem, przeznaczonym dla niemowląt po 4 miesiącu. Zawarta w herbatce kompozycja ziół: kopru włoskiego, anyżu, rumianku i kminku, została starannie dobrana z uwzględnieniem potrzeb niemowląt.

Free Shipping
20,00 zł
Availability: W magazynie
20,00 zł

Humana Herbatka owocowa z ekstraktem z owoców 200g

Humana Herbatka owocowa swój łagodny smak zawdzięcza dzikiej róży, jabłkom i czarnej porzeczce. Dzięki tej pysznej mieszance owoców herbatka sprawdzi się doskonale jako napój dla całej rodziny, podany zarówno na ciepło jak i na zimno! 

Free Shipping
20,00 zł
Availability: Zapytaj o dostępność.
29,90 zł

Humana 1 mleko początkowe proszek 350 g

Karmienie piersią jest najlepszym sposobem żywienia noworodków i niemowląt. Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu karmienia mlekiem modyfikowanym należy skonsultować się z lekarzem pediatrą. Podobnie jak mleko mamy, Humana 1 zawiera w swym składzie węglowodany, które przy częstym i długotrwałym kontakcie z ząbkami dziecka, mogą powodować uszkodzenia szkliwa zębów i rozwoju próchnicy.

Free Shipping
29,90 zł
Availability: Obecnie brak na stanie
35,90 zł

Humana Benelife Acolic 30ml

Humana benelife AColic to suplement diety stworzony z myślą o maluszkach, które borykają się z problemem kolki niemowlęcej. Formuła oparta o działanie 3 składników pomaga w osiągnięciu spokoju dla brzuszka maluszka.

Free Shipping
35,90 zł
Availability: Obecnie brak na stanie
15,50 zł

HUMANA BENELIFE WITAMINA D3 KROPLE Z PIPETKĄ 5 ML

Humana Benelife Witamina D3 pomaga w utrzymaniu zdrowych kości i prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego a także wspomaga optymalną absorpcję wapnia i fosforu w organizmie.

Free Shipping
15,50 zł
Availability: Obecnie brak na stanie