Panzol Pro 20 mg tabletki dojelitowe 14 tabl.
  • Panzol Pro 20 mg tabletki dojelitowe 14 tabl.

Panzol Pro 20 mg tabletki dojelitowe 14 tabl.

10,90 zł
Brutto

Panzol Pro stosuje się w krótkotrwałym leczeniu objawów choroby refluksowej przełyku (np. zgaga, kwaśne odbijanie) u dorosłych.  



Ilość
W magazynie

Skład

Każda tabletka dojelitowa zawiera 20 mg pantoprazolu (w postaci pantoprazolu sodowego póttorawodnego).

Zawiera maltitoi (E965) i lecytynę (pochodzącą z oleju sojowego).

 

Działanie

Pantoprazol hamuje wydzielanie kwaśnego soku żołądkowego i w ten sposób zmniejsza drażniący wpływ kwaśnej treści żołądkowej na przełyk u pacjentów, u których występuje cofanie treści żołądkowej do przełyku.

 

Wskazania

Panzol Pro stosuje się w krótkotrwałym leczeniu objawów choroby refluksowej przełyku (np. zgaga, kwaśne odbijanie) u dorosłych.

Refluks polega na cofaniu się kwasu z żołądka do przełyku, co może prowadzić do wystąpienia stanu zapalnego przełyku i wywoływać ból. Mogą pojawić się też takie objawy, jak: bolesne pieczenie w klatce piersiowej sięgające aż do gardła (zgaga), kwaśny smak w ustach (kwaśne odbijanie).

Panzol Pro może usunąć dolegliwości związane z chorobą refluksową (takie jak zgaga, kwaśne odbijanie) już po pierwszym dniu stosowania, nie jest jednak lekiem przeznaczonym do natychmiastowego usuwania objawów.

 

Dawkowanie

Przyjmować jedną tabletkę (20 mg) na dobę. Nie należy przekraczać zalecanej dawki.

Tabletkę należy potykać w całości, nie wolno jej żuć.

 

Przeciwwskazania:

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (pantoprazol) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku, lub na leki zawierające inne inhibitory pompy protonowej. Pantoprazolu nie należy stosować, jeśli pacjent przyjmuje lek zawierający atazanawir lub nelfinawir (stosowane w leczeniu zakażenia wirusem HIV). Należy zachować szczególną ostrożność, jeśli u pacjenta występują lub występowały w ostatnim czasie następujące objawy: niespodziewana, znaczna utrata masy ciała, ból w trakcie przełykania, niedokrwistość, trudności z przełykaniem, uporczywe lub krwiste wymioty, krwawienia z przewodu pokarmowego, smoliste stolce, a także żółtaczka, choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy oraz jeśli u pacjenta wykonywano zabiegi operacyjne; jeśli u pacjenta występują choroby nerek; jeśli u pacjenta występują choroby wątroby; u pacjentów w wieku powyżej 55 lat, u których wystąpiły nowe objawy lub zmienił się charakter istniejących objawów w ostatnim czasie (powinni oni niezwłocznie poinformować o tym lekarza lub farmaceutę). W przypadku planowania jakichkolwiek testów (np. w kierunku Helicobacter) należy wcześniej poinformować lekarza o przyjmowaniu pantoprazolu.

 

Działania niepożądane:

Należy natychmiast skontaktować się z lekarzem w przypadku pojawienia się następujących rzadkich objawów: obrzęk naczynioruchowy (np. opuchnięcie twarzy, języka i tchawicy, które powodują zaburzenia oddychania), reakcja alergiczna (objawiająca się często wysypkami skórnymi, świądem i zaczerwienieniem skóry, pęcherzami na skórze i owrzodzeniami ust i (lub) oczu, niekiedy z towarzyszącą wysoką temperaturą), rumień wielopostaciowy - zespół Stevens-Johnsona (pęcherze i ubytek naskórka z krwotocznymi strupami na śluzówkach jamy ustnej i nosa, spojówkach, narządach płciowych), zespół Lyella (na skórze pojawiają się pęcherze podnaskórkowe, które po pęknięciu tworzą sączące nadżerki). Niezbyt często występujące działania niepożądane: ból i zawroty głowy, biegunka, nudności, wymioty, wzdęcia i wzdęcia z oddawaniem gazów, zaparcia, suchość w ustach, ból i dyskomfort w obrębie brzucha, wysypka skórna lub pokrzywka, świąd skóry, osłabienie, złe samopoczucie, zaburzenia snu, zwiększona aktywność enzymów wątrobowych. Rzadko: zaburzenia wzroku, takie jak niewyraźne widzenie, bóle stawów, bóle mięśni, zmiana masy ciała, podwyższona temperatura ciała, obrzęk kończyn, reakcje alergiczne, depresja, zwiększone stężenie bilirubiny i lipidów we krwi. Bardzo rzadko: zaburzenia orientacji, zmniejszenie liczby płytek krwi, zmniejszenie liczby białych krwinek.

Ostrzeżenia i środki ostrożności: Jeśli objawy nie ustąpią lub ulegną nasileniu po 14 dniach leczenia, należy bezzwłocznie zasięgnąć porady lekarza.



Opis

Typ opakowania
blister
Wiek
powyżej 18 roku życia

Zobacz także