Laboratoria PolfaŁódź Zatoki tabletki 10 tabl.
  • Laboratoria PolfaŁódź Zatoki tabletki 10 tabl.

Laboratoria PolfaŁódź Zatoki tabletki 10 tabl.

4,90 zł
Brutto

Ten produkt nie może być w sprzedaży wysyłkowej. Możliwość zakupu tylko 1op. z odbiorem w APTECE.

Ilość
Obecnie brak na stanie

Sprawdzona kompozycja składników (Ibuprofen i Pseudoefedryna) w walce z bólem zatok

  • Ból i niedrożność zatok.
  • Niedrożność nosa.
  • Ból głowy.
  • Gorączka.

 

Zapalenie zatok może być spowodowane infekcją wirusową, bakteryjną lub grzybiczą.

Często pojawia się po zwykłym przeziębieniu, dlatego pierwsze objawy mogą zostać niezauważone. Katar, bóle głowy, bóle w okolicy czoła i nosa to typowe objawy. Może im towarzyszyć ból szczęk i policzków promieniujące do skroni, a nawet gorączka. Leczenie zatok nie zawsze wymaga pomocy specjalisty.

Jednak nawracające i utrzymujące się objawy powinny skłonić nas do wizyty u lekarza. Często niezbędne jest też wykonanie dodatkowych badań, które pomogą zdiagnozować przyczynę i właściwie dobrać leki.

 

Wskazania:

Stosować doraźnie w celu złagodzenia objawów niedrożności nosa i zatok obocznych nosa z towarzyszącym bólem głowy, bólów związanych z niedrożnością zatok oraz gorączką w przebiegu grypy lub przeziębienia.

 

Dawkowanie:

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
U dorosłych i dzieci powyżej 12 lat: dawka początkowa - 2 tabletki, następnie w razie potrzeby od 1 do 2 tabletek co 4-6 godzin w ciągu doby. Maksymalna dobowa dawka - 6 tabletek.
Osoby w wieku powyżej 65 lat: nie jest konieczna modyfikacja dawki, o ile nie jest zaburzona czynność nerek lub wątroby; wtedy dawkowanie powinno być ustalone indywidualnie.

 

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nadwrażliwość na leki z grupy NLPZ, w tym kwas acetylosalicylowy; występowanie w przeszłości astmy aspirynowej, obrzęku naczynioruchowego, skurczu oskrzeli, nieżytu nosa lub pokrzywki, związanych z przyjmowaniem kwasu acetylosalicylowego lub innych leków z grupy NLPZ. Ciężka niewydolność nerek i (lub) wątroby. Choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy (czynna lub w wywiadzie); perforacja lub krwawienia, również te występujące po zastosowaniu NLPZ. Ciężkie nadciśnienie tętnicze. Rozrost gruczołu krokowego. Guz chromochłonny. Polipy nosa. Ciężkie choroby układu sercowo-naczyniowego, tachykardia, dławica piersiowa. Ciężka niewydolność serca (klasa IV wg NYHA). Krwotoczny udar mózgu w wywiadzie lub występowanie czynników ryzyka, które mogą zwiększać prawdopodobieństwo wystąpienia krwotocznego udaru mózgu, na przykład przyjmowanie leków zwężających naczynia krwionośne lub innych leków zmniejszających przekrwienie, stosowanych doustnie lub donosowo. Ciąża i karmienie piersią. Skaza krwotoczna oraz przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych. Zatrzymanie moczu. Nadczynność tarczycy. Jaskra z wąskim kątem przesączania. Jednoczesne przyjmowanie innych leków z grupy NLPZ, w tym inhibitorów COX-2.

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

 

Skład:

Każda tabletka zawiera 200 mg ibuprofenu (Ibuprofenum) i 30 mg chlorowodorku pseudoefedryny (Pseudoephedrini hydrochloridum). Substancje pomocnicze to: mannitol, celuloza mikrokrystaliczna krzemowana o składzie: celuloza mikrokrystaliczna i krzemionka koloidalna bezwodna, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), skrobia żelowana kukurydziana, magnezu stearynian, powidon K-90.

Opis

Typ opakowania
blister
Wiek
powyżej 12 roku życia

Zobacz także